Martyna

Jestem osobą odpowiedzialną, dobrze zorganizowaną oraz cierpliwą. W kontaktach z dziećmi staram się dostrzegać, rozumieć i reagować na ich emocje i potrzeby. W swojej pracy często odnoszę się do pedagogiki zabawy, która jest naturalną formą aktywności dziecka. Cenię sobie również aktywność fizyczną, ponieważ uważam, że ruch wyzwala w przedszkolakach największą siłę i kreatywność. Priorytetem dla mnie jest stwarzanie w grupie poczucia bliskości, zaufania i bezpieczeństwa.

Julia

Julia

Z wykształcenia pedagog, nauczyciel wspomagający oraz nauczyciel wychowania przedszkolnego.

Od kiedy pamiętam to chciałam pracować w zawodzie w którym miałabym kontakt z drugim człowiekiem. Jeszcze za czasów dzieciństwa chciałam zostać „skleparką” z biegiem czasu był pomysł aby zająć się psychologią ale summa summarum wyszło na to, że najlepiej pracuje mi się z dziećmi i właśnie w tym kierunku chcę podążać.

Zaczęło się od opieki nad dzieciaczkami w fitness clubie (mamy szły ćwiczyć a ja w tym czasie sprawowałam nad dziećmi pieczę). Potem wylądowałam w Zespole żłobków jako opiekun dzienny dla dzieci do lat 3 i przez 7 lat pracowałam z maluszkami. A dziś jestem tu – w Zielonej Wieży we wspaniałym miejscu ze wspaniałymi ludźmi.

Czemu lubię te pracę? Ciężko powiedzieć. Po prostu czuję ,że jestem we właściwym miejscu i czasie. Uwielbiam spędzać czas z dziećmi, rozmawiać, dyskutować, bawić się, kreować inny świat, czytać książki, po prostu być z nimi w tych trudnych i mniej trudnych sytuacjach, rozumieć i akceptować emocje, poznawać wzajemnie swoje granice, podążać za potrzebami i wzajemnie uczyć się siebie.

Za co lubię dzieci? Za szczerość, autentyczność, elastyczność w każdej sferze, pomysłowość, niezwykłą wyobraźnię energię i radość z drobnych rzeczy.

W czasie wolnym uwielbiam odpoczywać, oglądać filmy ale i też podróżować, tańczyć, śpiewać po kątach, spędzać czas z moim psem, spędzać czas z przyjaciółmi i gotować.

Paulina

Jestem Paulina! Możecie znaleźć mnie w sali zielonej 🙂 Uwielbiam czytać książki Waszym Pociechom, zagłębiać się z nimi w niesamowite rozmowy i rozwijać Ich wyobraźnię na każdy możliwy sposób! Wierzę, że my również możemy się wiele nauczyć od dzieci i staram się być nauczycielką, która zawsze jest obecna dla dziecka i dostępna przy każdej przeżywanej przez nich emocji.

Aleksandra

Dzieci wołają na mnie Ola! Ja dołączyłam do zespołu wychowawców przedszkola i będę w sali zielonej. Chciałabym wnieść swoją osobą jak najwięcej w społeczność Zielonej Wieży. Chcę wspierać Wasze dzieci i stworzyć dla nich przestrzeń dla swobodnego (z jasnymi zasadami), pełnego zaufania rozwoju, gdzie jest okazywane zrozumienie dla wszystkich emocji, rozmawianie o trudnościach czy sytuacjach, gdzie nikt nie jest pozostawiony „sam sobie”. Wiem, że początki nie są łatwe, ale mam nadzieję, że uda mi się możliwie szybko nawiązać bliskie relacje z Waszymi dziećmi i z Wami, że będziecie mieć do mnie zaufanie. Myślę, że mogę powiedzieć, że dzieci inspirują mnie do znajdowania rozwiązań, do szukania odpowiedzi oraz majsterkowania czy tworzenia. Będę chciała pobudzać ich wyobraźnię, działać z nimi plastycznie czy „wydurniać się” przy wspólnej zabawie. Do zobaczenia!

Olga

Cześć, tu Olga. Znajdziecie mnie w w zielonej sali. W mojej pracy uwielbiam patrzeć i obserwować jak dzieci całym sobą doświadczają i eksplorują otoczenie. Ważne jest dla mnie dostrzeganie małych promyków ciekawości, jakie budzą w nich najróżniejsze rzeczy, sytuacje oraz tematy. Staram się za tym podążać. Bardzo cenię sobie dostosowaną przestrzeń – aby samodzielnie i nieskrępowanie mogły w niej działać, kontakt z naturą/przyrodą, która wzniosła i surowa jest prawdziwą nauczycielką i wychowanie przez sztukę – dostrzeganie i przeżywanie wszelkiego otaczającego piękna: wytworów ludzkiej pracy, natury. Stwarza się wtedy niezwykłe miejsce do podejmowania własnych aktywności twórczych oraz pole na rozwój emocjonalny, umiejętność wyrażania siebie samego. W przedszkolu aby to wszystko mogło się dziać, najpierw potrzebna jest bezpieczna relacja. Ważne jest dla mnie odnalezienie z dziećmi własnych ścieżek do siebie, indywidualnych sposobów na kontakt i bliskość. Wtedy w dużym komforcie możemy iść dalej ❤ uściski ❤

Klaudia

Hejo, jestem Klaudia. Jestem nauczycielką z sali pomarańczowej. Stawiam na wychowanie i edukację poprzez wielozmysłowe poznawanie świata, ale tym samym… siebie. Zapraszam dzieci do eksplorowania wszystkimi zmysłami. Świat ma swój początek w przyrodzie i wiele dziedzin edukacji także, dlatego i ode mnie dzieci będą dostawały zaproszenie do poznawania świata przyrody, do kontaktu z nim, a następnie do wyodrębniania w nim matematyki, historii, mierzenia czasu, myślenia przyczynowo-skutkowego. To wygląda jak zabawa i zabawą jest, ale także przemyślanym procesem edukacyjnym w który kosmicznie, nieskończenie wierzę.

Wiktoria

Mam na imię Wiktoria. Ukończyłam Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie na kierunkach filologia polska oraz pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Moje doświadczenie zawodowe w pracy ma już 8 lat.
W pracy z dziećmi najbardziej cenie kreatywność i spontaniczność działania oraz szczerość moich towarzyszy. Uwielbiam z nimi tańczyć, tworzyć i eksperymentować plastycznie. Jestem osobą otwartą na ludzi, komunikatywną, empatyczną, zdyscyplinowaną i dbającą o detale zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Lubię spędzać czas wolny z rodziną i przyjaciółmi, często na świeżym powietrzu. W wolnych chwilach relaksuje mnie czytanie, słuchanie podcastów, gotowanie i pieczenie. W życiu cenie wartości rodzinne, poczucie bezpieczeństwa i radość z małych rzeczy. Staram się kierować wdzięcznością i odważnie podążać przed siebie zdobywając kolejne osobiste i zawodowe szczyty.

Karolina

Cześć! Jestem Karolina. Pracuję w Zielonej Wieży już od wielu lat. Początkowo swoją przygodę zaczynałam ze żłobkiem, potem moje serce zaprowadziło mnie do przedszkola, żeby teraz obecnie pracować w biurze i wprowadzać nowe osoby w świat Zielonej Wieży. Ważna jest dla mnie obecność jaką możemy dać drugiemu człowiekowi – czy to dużemu czy małemu. Moment, w którym dwie osoby mogą nawiązać prawdziwy kontakt, jest dla mnie siłą napędową w codziennej pracy. Wierzę w świat, w którym człowiek człowiekowi człowiekiem. Prywatnie jestem mamą wspaniałej nastolatki, która jest dla mnie największą nauczycielką. Kocham przebywać wśród natury, z dala od zgiełku miasta, ładując swoje baterie otaczającą przyrodą.