Daniela

Nazywam się Daniela, jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Specjalizacje, jakie ukończyłam to surdopedagogika, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Swoją przygodę pracy z dziećmi zaczęłam jako opiekunka dziecięca, mam w tym 10-letnie doświadczenie. Najbardziej cenię sobie budowanie bliskiej relacji z dzieckiem opartej na empatii, uważności na emocje oraz indywidualnym podejściu do jego potrzeb. Kocham zabawy na dworze, w błocie, zabawy ruchowe oraz te z kartką i kredką 🙂 Mam w sobie dużo energii, cierpliwości i empatii. Na co dzień kocham sport oraz spacery po górach. W życiu stawiam na wzajemny szacunek, tolerancje, zaufanie oraz uważności na emocje drugiego człowieka.

Klaudia

Mam na imię Klaudia i mam 25 lat. Z wykształcenia jestem surdopedagogiem, pedagogiem specjalnym. W życiu cenię przede wszystkim prawo do wolności wyborów, szanowania własnych i cudzych granic oraz realizacji potrzeb. Jestem bardzo blisko z naturą, fascynuje mnie leśna edukacja, spędzanie czasu na powietrzu, kontakt z przyrodą. W pracy z dziećmi stawiam przede wszystkim na samodzielność, naukę poprzez doświadczanie, działanie, cieszy mnie mocno sprawczość u moich podopiecznych, staram się widzieć ich strefę najbliższego rozwoju i w takim obszarze tworzyć prowokacje do doświadczania i uczenia się. Nie straszna mi żadna pogoda, brudne ręce i ubrania, uwielbiam sensoryczne zabawy z dziećmi, doświadczanie wszystkimi zmysłami. Od 18 roku życia pracuję jako opiekunka dziecięca oraz dorywczo jako animatorka urodzinowa. Mam w sobie wiele pokładów empatii, cierpliwości, jestem świadomym swoich potrzeb człowiekiem. Staram się wychodzić na przeciw własnym potrzebom, dbam o samoregulację i tego pragnę uczyć dzieci. Być obok. Słuchać. Towarzyszyć w trudnych chwilach i przeżywać z nimi radości. Dawać narzędzia, ale nie gotowe rozwiązania. Pozwalać dzieciom wydeptywać własne ścieżki, ale utwierdzać także, że tak samo w porządku jest chodzenie już tymi wydeptanymi.

Natalia

Pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi zdobywałam na Ukrainie, gdzie pracowałam z dziećmi w wieku od 6 do 16 roku życia. W ciągu ostatnich dwóch lat miałam szczęście pracować w grupie przedszkolnej z dziećmi różnych narodowości, co dało mi możliwość poznania ich kultur i tradycji.
W swojej pracy bazuję na budowaniu szczerych relacji z dziećmi. Każde dziecko jest inne, dlatego ważne jest dla mnie dbanie o indywidualne podejście do jego potrzeb. Staram się stworzyć dzieciom przestrzeń dla rozwoju ich procesów
poznawczych, logicznego myślenia, samodzielności, wyrażania własnych myśli, kształtowania umiejętności obserwacji, rozumienia zjawisk zachodzących dookoła nich. Pomaga mi w tym kreatywne podejście do zabawy, bajkoterapia, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, elementy artterapii.
Ważne jest dla mnie, by nie dawać dzieciom gotowych rozwiązań, tylko wesprzeć je w podejmowaniu ich własnych wyborów.

Kasia

  • kilkuletnie doświadczenie w pracy z dziećmi do lat 3, w Punktach Opieki Dziennej w Warszawie
  • ukończone certyfikowane szkolenie na Opiekuna dzieci do lat 3

Mam umysł analityczno-humanistyczny, ale przede wszystkim niepokorny i otwarty. Łączę w sobie umiejętności i doświadczenia zdobyte w dwóch odmiennych środowiskach.
Wykształcenie ekonomiczne oraz 9 lat pracy w dziale Public Relations w międzynarodowej korporacji nauczyły mnie, jak w skuteczny sposób osiągać cele, będąc częścią struktur systemowych.
Praca z dziećmi to dla mnie przede wszystkim szkoła wrażliwości i uważności na człowieka jego emocje, uczucia i wartości.
Czerpiąc z obydwu doświadczeń, dziś wybieram pracę z ludźmi. Chcę wspierać ich rozwój wewnętrzny, by umieli rosnąć w siłę w zewnętrznym świecie.
Najchętniej pracuję z dziećmi i młodzieżą, czyli „człowiekiem rosnącym”. Chociaż prawda jest taka, że każdy z nas rośnie każdego dnia jeśli tylko chce.

Agata

  • Ukończyła kurs „Montessori dla najmłodszych” organizowanego przez Polski Instytut Montessori, prowadzony przez Laurę Dupree
  • Ukończyła szkolenie Self-Reg
  • Obecnie w trakcie kursu Podstawowego NVC u Anny Mills
  • Absolwentka studiów wyższych

Zawodową przygodę pracy z małymi dziećmi zaczęłam dopiero w Zielonej Wieży, jednak w życiu prywatnym dzieci towarzyszą mi odkąd pamiętam. Jestem mamą dwóch córek i to jest największa przygoda i ogromne wyzwanie jednocześnie. Moja filozofia wychowania/edukacji opiera się na miłości i szacunku do dziecka jako odrębnej istoty. W czasie wolnym dużo czytam, relaksuję się też przy pracach ręcznych (szycie, rękodzieło, drobne majsterkowanie). Ostatnio zaś odkryłam wekowanie. Tym wszystkim pragnę dzielić się z Dziećmi w Zielonej Wieży.