Agnieszka

Z Zieloną Wieżą jestem związana od początku jej istnienia. Śmiało mogę powiedzieć, że jest moim drugim domem. W pracy z najmłodszymi dziećmi nieustannie fascynuje mnie niesamowity rozwój jakiego dokonują one w czasie swoich pierwszych lat życia. To dla mnie zawsze ogromna przyjemność być świadkiem zdobywania przez nich nowych umiejętności, pierwszych zachwytów i nieograniczonej ciekawości świata. Prywatnie jestem mamą energicznej dwójki: Jasia i Lili. . W wolnych chwilach piekę ciasta, czytam książki, spaceruję.

Daniela

Nazywam się Daniela, jestem absolwentką Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Specjalizacje, jakie ukończyłam to surdopedagogika, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza oraz edukacja i rehabilitacja osób z niepełnosprawnością intelektualną. Swoją przygodę pracy z dziećmi zaczęłam jako opiekunka dziecięca, mam w tym 10-letnie doświadczenie. Najbardziej cenię sobie budowanie bliskiej relacji z dzieckiem opartej na empatii, uważności na emocje oraz indywidualnym podejściu do jego potrzeb. Kocham zabawy na dworze, w błocie, zabawy ruchowe oraz te z kartką i kredką 🙂 Mam w sobie dużo energii, cierpliwości i empatii. Na co dzień kocham sport oraz spacery po górach. W życiu stawiam na wzajemny szacunek, tolerancje, zaufanie oraz uważności na emocje drugiego człowieka.

Natalia

Pierwsze doświadczenia w pracy z dziećmi zdobywałam na Ukrainie, gdzie pracowałam z dziećmi w wieku od 6 do 16 roku życia. W ciągu ostatnich dwóch lat miałam szczęście pracować w grupie przedszkolnej z dziećmi różnych narodowości, co dało mi możliwość poznania ich kultur i tradycji.
W swojej pracy bazuję na budowaniu szczerych relacji z dziećmi. Każde dziecko jest inne, dlatego ważne jest dla mnie dbanie o indywidualne podejście do jego potrzeb. Staram się stworzyć dzieciom przestrzeń dla rozwoju ich procesów
poznawczych, logicznego myślenia, samodzielności, wyrażania własnych myśli, kształtowania umiejętności obserwacji, rozumienia zjawisk zachodzących dookoła nich. Pomaga mi w tym kreatywne podejście do zabawy, bajkoterapia, zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, elementy artterapii.
Ważne jest dla mnie, by nie dawać dzieciom gotowych rozwiązań, tylko wesprzeć je w podejmowaniu ich własnych wyborów.

Agata

  • Ukończyła kurs „Montessori dla najmłodszych” organizowanego przez Polski Instytut Montessori, prowadzony przez Laurę Dupree
  • Ukończyła szkolenie Self-Reg
  • Obecnie w trakcie kursu Podstawowego NVC u Anny Mills
  • Absolwentka studiów wyższych

Zawodową przygodę pracy z małymi dziećmi zaczęłam dopiero w Zielonej Wieży, jednak w życiu prywatnym dzieci towarzyszą mi odkąd pamiętam. Jestem mamą dwóch córek i to jest największa przygoda i ogromne wyzwanie jednocześnie. Moja filozofia wychowania/edukacji opiera się na miłości i szacunku do dziecka jako odrębnej istoty. W czasie wolnym dużo czytam, relaksuję się też przy pracach ręcznych (szycie, rękodzieło, drobne majsterkowanie). Ostatnio zaś odkryłam wekowanie. Tym wszystkim pragnę dzielić się z Dziećmi w Zielonej Wieży.

Ula

Ukończyłam kurs Montessori toddlers w Centrum Edukacji Montessori i jestem trenerem I stopnia Smyko- multisensoryki®

Pedagogika Montessori pojawiła się w moim życiu wraz z narodzinami pierwszej córki. Od tego czasu zgłębiam i wdrażam w życie filozofię Marii Montessori oraz rodzicielstwa bliskości. Z czasem zamieniłam międzynarodową korporację na rzecz pracy z dziećmi. Dzięki czemu dotychczasowa pasja zamieniła się w sposób na życie. Podczas opieki nad dziećmi, wykorzystuję swoją dobrą znajomość języka angielskiego, wyznając zasadę, że każda okazja jest odpowiednia do rozpoczęcia przygody z językiem obcym. Bardzo lubię czytać książki dla dzieci i często wykorzystuję ich fabułę podczas zajęć. Gdy tylko mogę uciekam od miejskiego zgiełku do lasu, pod namiot lub na działkę aby być blisko przyrody. To daje mi mnóstwo inspiracji.