Justyna

Muzyk, nauczyciel wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz terapeuta pedagogiczny. Absolwentka Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Swoje doświadczenie zdobywałam głównie podczas praktyk w czasie studiów oraz jako wychowawca anglojęzyczny w przedszkolach. Praca nauczyciela to dla mnie przede wszystkim budowanie bliskich relacji z dziećmi opartych na zaufaniu, szczerości, autentyczności i otwartości na ich potrzeby. To wspólna zabawa, służenie pomocą, gotowość do wysłuchania tego, co mają do powiedzenia, dostrzeganie i podążanie za ich zainteresowaniami oraz wspieranie w odkrywaniu świata. Inspiracje do pracy czerpię z pedagogiki Marii Montessori, edukacji leśnej i wychowania przez sztukę. Wierzę, że obcowanie dzieci ze sztuką już od najmłodszych lat w naturalny sposób kształtuje u nich wrażliwość na piękno, pobudza wyobraźnię, wzbogaca ich osobowość, a także dodaje odwagi w kreatywnym działaniu.

W słoneczne dni czas wolny spędzam aktywnie, na dalekich wyprawach rowerowych albo długich spacerach. Marzę o podróży do Afryki. W życiu cenię prawdziwą przyjaźń, wolność i możliwość wyboru oraz dobrą kawę o poranku 😉