Zespół
Magdalena

Założyłam Zieloną Wieżę w Wilanowie, bo chciałam żyć i rozwijać się w społeczności, która wyznaje wartości oparte na Porozumieniu Bez Przemocy. Pragnęłam stworzyć miejsce, które służy dzieciom – bezpieczne, inspirujące, oparte na empatii i współpracy. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, brałam udział w licznych kursach NVC, między innymi w Szkole Empatii oraz u Agnieszki Pietlickiej. Jestem trenerką Familylab. Przez dwa lata, jako Doradca Noszenia Clauwi, założyłam i prowadziłam sklep z chustami Wrap Me Mum. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i to one są dla mnie największą motywacją do rozwoju.

Patrycja

Ukończyłam filologię polską na U.W, jestem także logopedą i pedagogiem resocjalizacyjnym. Jestem absolwentką rocznego Studium Diagnozy, Interwencji i Pomocy Psychologicznej w Przypadkach Wykorzystywania Seksualnego Dzieci (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Ukończyłam intensywny trening NVC w Szkole Empatii i Dialogu. Jestem współzałożycielką bliskościowego przedszkola i żłobka Zielona Wieża Wilanów. W pracy z dzieckiem ważne jest dla mnie ono same. Staram się być uważna na jego emocje, potrzeby i granice. Prywatnie jestem mamą trójki: 7–letniego Ignasia i 4,5-letniej Zosi oraz 6 miesięcznego Kostka. Szczęśliwą żoną i podróżniczką. Przez 7 lat mieszkałam poza Polską, co było fascynującym i bardzo wzbogacającym doświadczeniem. Za granicą (U.S.A oraz Anglia) miałam okazję poznać tamtejsze modele w edukacji. Uwielbiam rękodzieło, las, kontakt z czworonożnymi przyjaciółmi i jogę.

Karolina

Z dziećmi mam kontakt od 10 lat, to właśnie doświadczenie różnorodnych relacji rozpaliło we mnie chęć bycia częścią dziecięcego świata. Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, uczestniczyłam w warsztatach z Zofią Schacht-Petersen. Odbyłam staż w Zielonej Wieży na Bielanach. Moim miejscem spotkań z dziećmi i młodzieżą jest Fundacja Pomóż Dorosnąć, gdzie współprowadzę zajęcia psychoedukacyjne oraz współtworzę obozy letnie. Od półtora roku mam fantastyczną okazję na przeżywanie relacji dorosły-dziecko z nowej perspektywy jako mama małej Tosi.

Agnieszka

Jestem nauczycielką języka angielskiego, a praca z najmłodszymi jest moja pasja. Uwielbiam nieprzewidywalność i masę energii, jaka niesie ze sobą nauczanie dzieci. 9 lat temu zostałam mama. Wtedy rozpoczęła się moja przygoda z Rodzicielstwem Bliskości i prawdziwa nauka współpracy z dzieckiem.

Jekatierina

Skończyłam grafikę i psychologię na dwóch uniwersytetach w Petersburgu. Ale zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi, więc zaczęłam od pracy w przedszkolu, prowadziłam też zajęcia rozwojowe i przygotowujące do szkoły. Ale dopiero jak sama zostałam mamą, zaczęłam tak naprawdę poznawać, kim są dzieci i zrozumiałam, że to one mnie uczą czegoś ważniejszego, niż ja ich. Zachwycają mnie czyste i ufające małe serduszka, którym staram się pomagać stawać się bardziej sobą, takimi osobami jakimi są.

Kaja

Jestem z wykształcenia humanistką, skończyłam również kurs masażu i pasjonuje mnie integracja sensoryczna dzieci. Zawodową pracę z małymi dziećmi zaczęłam dopiero w Zielonej Wieży, ale w życiu prywatnym dzieci towarzyszą mi od dawna. W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na budowanie bliskich i pełnych szacunku relacji z dziećmi. Każde dziecko jest inne, dlatego ważne jest dla mnie dbanie o indywidualne podejście do jego potrzeb. Zależy mi na tym, żeby dziecko miało możliwość swobodnego rozwoju i zawsze miało przy sobie kogoś, kto pomoże mu nazwać i przeżyć emocje. W wolnych chwilach lubię uprawiać sporty, czytać i gotować. Aby nieustannie się rozwijać słucham wykładów i wywiadów – jedne z najważniejszych dla mnie nazwisk to: Marshall Rosenberg, Gabor Mate, Pia Mellody, Russ Harris, Stuart Shanker.

Ola

Jestem absolwentką psychologii na Uniwersytecie Warszawskim. Doświadczenie w opiece nad dziećmi zdobywałam głównie poprzez uczestnictwo w rocznym projekcie Fundacji Bullerbyn na rzecz wspólnoty dzieci i dorosłych „Akademia Wychowawców”, utrzymanym w duchu edukacji demokratycznej oraz psychologii Gestalt. W relacji z drugim człowiekiem (dużym czy małym) stawiam na ciepło, otwartą komunikację i wzajemną wrażliwość na potrzeby. W dzieciach najbardziej cenię ich otwartość umysłu i ciekawość świata, co pomaga mi czerpać inspiracje i patrzeć na życie z zupełnie innej perspektywy, a co za tym idzie – lepiej rozumieć potrzeby małego człowieka. Prywatnie jestem miłośniczką kotów, gier planszowych oraz długich wypraw pieszych i rowerowych.

Mia

Hello everybody! My name is Mia and I’m very excited to be your kids teacher. I’m looking forward to a year of learning, fun and adventures! But first I’ll tell you a little about me.
I was born in Lviv, Ukraine and moved to Warsaw 3 years ago because of big love ?. Long time ago I decided to become a teacher, so I got my master’s degree in Education. In my city I worked like a school psychologist in public school and also was a volunteer in institution for children with disabilities. Later, here in Warsaw I got a brilliant chance to have a practice in Montessori school and it changed my life absolutely. So I graduated from a Montessori pedagogy course and started to work like a Montessori teacher combining my work with individual care for children in families.
A few of my favorite things:
Favorite color: blue
Favorite season: fall
Favorite fruit: avocado
Favorite drink: jasmine tea
Favorite hobbies: audiobooks, Latin dance and jazz music
Favorite author: Francis Fitzgerald
Favorite shoes: flip flops;
Ps: I better prefer lard than chocolate ?

Dorota

Praca z dziećmi to moja pasja i powołanie. Miałam szczęście uczyć się tej sztuki w miejscach, gdzie empatia i szacunek dla praw i granic dzieci to podstawa: na koloniach letnich organizowanych przez Fundację Bullerbyn, w Telefonie Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111 oraz w przedszkolu leśnym Leśna Droga. Chciałabym zarażać dzieci ciekawością świata oglądając z nimi ślimaki, chodząc na bosaka i taplając się w kałuży. Wierzę w naukę i rozwój przez całe życie. Jestem absolwentką pedagogiki przedszkolnej i wczesnoszkolnej oraz socjologii. W wolnym czasie najchętniej jeżdżę na rowerze

Karolina

Dzieci są dla mnie inspiracja do twórczego działania. Uwielbiam razem z nimi poznawać otaczający ich świat. Staram się dawać im dużo swobody i poczucia bezpieczeństwa aby mogły swobodnie odkrywać nowe horyzonty. Lubię zapach skoszonej trawy, smak mlecznej kawy, widok kolorowych liści i światełek, poznawać świat poprzez zmysły.

Dorota
Swoje doświadczenie zdobyłam w pracy w Dwujęzycznym Przedszkolu. W wolnej chwili pracowałam również jako niania. Praca z dziećmi to dla mnie czysta przyjemność. W swojej pracy indywidualnie podchodzę do każdego dziecka oraz ich potrzeb. Bardzo ważna jest dla mnie bliskość.
Jestem po Zarządzaniu, a obecnie studiuję Psychologię z dodatkową specjalizacją Przygotowanie pedagogiczne.
Jeśli nie w pracy, to na pewno jeżdżę na rowerze, biegam lub studiuję, podróżuję.
Uwielbiam wschody i zachody słońca oraz zwierzęta (w szczególności psy i koty).
Karolina

Jestem absolwentką Historii na Uniwersytecie Warszawskim, obecną studentką Edukacji Artystycznej oraz Artetereapii na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Z dziećmi pracuję od 14 roku życia, najpierw jako niania, następnie przez sześć lat drużynowa gromady zuchowej, pomoc nauczyciela w przedszkolu i nauczyciel cień. Praca z dziećmi daje mi dużo radości. Kieruję się w niej przede wszystkim potrzebami dziecka, działam zgodnie z zasadą podążania za dzieckiem, będąc jego towarzyszką w odkrywaniu świata. Prywatnie jestem szczęśliwą żoną. Jestem także właścicielką uroczego jamniko-pekińczyka, Tyci Myszki. W wolnym czasie uwielbiam tworzyć – hobbystycznie wykonuję figurki metodą filcowania na sucho, szyję lalki artystyczne i ubrania oraz maluję na płóciennych torbach. Kocham podróże (szczególnie na i nad morze), gotowanie wegańskich potraw i długie spacery. Uwielbiam także słuchać muzyki, czytać książki i opowiadać historie (między innymi historie o znanej już niektórym Wiewiórce Anastazji ?). Na co dzień staram się zauważać piękno i cieszyć się z małych rzeczy ?