Zespół
Magdalena Trzewik

Założyłam Zieloną Wieżę w Wilanowie, bo chciałam żyć i rozwijać się w społeczności, która wyznaje wartości oparte na Porozumieniu Bez Przemocy. Pragnęłam stworzyć miejsce, które służy dzieciom – bezpieczne, inspirujące, oparte na empatii i współpracy. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, brałam udział w licznych kursach NVC, między innymi w Szkole Empatii oraz u Agnieszki Pietlickiej. Jestem trenerką Familylab. Przez dwa lata, jako Doradca Noszenia Clauwi, założyłam i prowadziłam sklep z chustami Wrap Me Mum. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i to one są dla mnie największą motywacją do rozwoju.

Patrycja Pawłowska

Ukończyłam filologię polską na U.W, jestem także logopedą i pedagogiem resocjalizacyjnym. Jestem absolwentką rocznego Studium Diagnozy, Interwencji i Pomocy Psychologicznej w Przypadkach Wykorzystywania Seksualnego Dzieci (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Ukończyłam intensywny trening NVC w Szkole Empatii i Dialogu. Jestem współzałożycielką bliskościowego przedszkola i żłobka Zielona Wieża Wilanów. W pracy z dzieckiem ważne jest dla mnie ono same. Staram się być uważna na jego emocje, potrzeby i granice. Prywatnie jestem mamą trójki: 7–letniego Ignasia i 4,5-letniej Zosi oraz 6 miesięcznego Kostka. Szczęśliwą żoną i podróżniczką. Przez 7 lat mieszkałam poza Polską, co było fascynującym i bardzo wzbogacającym doświadczeniem. Za granicą (U.S.A oraz Anglia) miałam okazję poznać tamtejsze modele w edukacji. Uwielbiam rękodzieło, las, kontakt z czworonożnymi przyjaciółmi i jogę.

Karolina Ostasiuk

Z dziećmi mam kontakt od 10 lat, to właśnie doświadczenie różnorodnych relacji rozpaliło we mnie chęć bycia częścią dziecięcego świata. Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, uczestniczyłam w warsztatach z Zofią Schacht-Petersen. Odbyłam staż w Zielonej Wieży na Bielanach. Moim miejscem spotkań z dziećmi i młodzieżą jest Fundacja Pomóż Dorosnąć, gdzie współprowadzę zajęcia psychoedukacyjne oraz współtworzę obozy letnie. Od półtora roku mam fantastyczną okazję na przeżywanie relacji dorosły-dziecko z nowej perspektywy jako mama małej Tosi.

Agnieszka Robak

Jestem nauczycielka jezyka angielskiego, a praca z najmlodszymi jest moja pasja. Uwielbiam nieprzewidywalnosc i mase energii, jaka niesie ze soba nauczanie dzieci. 9 lat temu zostalam mama. Wtedy rozpoczela sie moja przygoda z Rodzicielstwem Bliskosci i prawdziwa nauka wspolpracy z dzieckiem.

Jekatierina Kaleta

Skończyłam grafikę i psychologię na dwóch uniwersytetach w Petersburgu. Ale zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi, więc zaczęłam od pracy w przedszkolu, prowadziłam też zajęcia rozwojowe i przygotowujące do szkoły. Ale dopiero jak sama zostałam mamą, zaczęłam tak naprawdę poznawać, kim są dzieci i zrozumiałam, że to one mnie uczą czegoś ważniejszego, niż ja ich. Zachwycają mnie czyste i ufające małe serduszka, którym staram się pomagać stawać się bardziej sobą, takimi osobami jakimi są.

Kaja Kowalska

Jestem z wykształcenia humanistką, skończyłam również kurs masażu i pasjonuje mnie integracja sensoryczna dzieci. Zawodową pracę z małymi dziećmi zaczęłam dopiero w Zielonej Wieży, ale w życiu prywatnym dzieci towarzyszą mi od dawna. W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na budowanie bliskich i pełnych szacunku relacji z dziećmi. Każde dziecko jest inne, dlatego ważne jest dla mnie dbanie o indywidualne podejście do jego potrzeb. Zależy mi na tym, żeby dziecko miało możliwość swobodnego rozwoju i zawsze miało przy sobie kogoś, kto pomoże mu nazwać i przeżyć emocje. W wolnych chwilach lubię uprawiać sporty, czytać i gotować. Aby nieustannie się rozwijać słucham wykładów i wywiadów – jedne z najważniejszych dla mnie nazwisk to: Marshall Rosenberg, Gabor Mate, Pia Mellody, Russ Harris, Stuart Shanker.