ZAPISZ DZIECKO

Rekrutacja trwa

Zielona Wieża Wilanów

Zielona Wieża w Wilanowie to kameralny punkt przedszkolny oraz opiekun dzienny, znajdujący się w cichym, wolnostojącym domu z ogródkiem. Przyjmujemy dzieci od 1 do 6 lat. Naszą ideą jest towarzyszenie dzieciom w duchu Porozumienia bez Przemocy, ale czerpiemy również z innych nurtów, takich jak rodzicielstwo bliskości, pedagogika Marii Montessori, pedagogika Jespera Juula, a także edukacja demokratyczna.

Mamy dwie grupy, podzielone według wieku – młodszą, żłobkową i starszą, przedszkolną. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak stresującym etapem dla rodzica i dziecka może być adaptacja. Jesteśmy uważni na indywidualne potrzeby, proces adaptacji dostosowujemy do konkretnego malucha i planujemy razem z rodzicami.

Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie, gdzie dbamy o rośliny, szukamy ślimaków, bawimy się w błotnej kuchni, a także na spacerach, m.in. na pobliskie łąki, gdzie budujemy szałasy i tropimy dzikie zwierzęta. Wychodzimy niezależnie od pogody, bo kluczowe według nas jest adekwatne ubranie.

Nie mamy obowiązkowych drzemek – dzieci w każdej chwili mogą skorzystać z miejsca przeznaczonego do odpoczynku. Wierzymy, że są w stanie kontrolować rytm i tempo swojego dnia, gdy tylko stworzymy im do tego odpowiednie warunki.

Samodzielność i autonomię wspieramy także podczas posiłków. Starsze dzieci same nakładają sobie porcje, decydują ile i co zjedzą. Wśród młodszych stosujemy ideę Baby Led Weaning (pol. Bobas Lubi Wybór). Ważna jest dla nas postawa proekologiczna – zachęcamy do diety wegetariańskiej (ale jest możliwość innych diet). Korzystamy z usług firmy cateringowej Wiesz co jesz – catering dla dzieci https://www.facebook.com/Wiesz-co-jesz-catering-dla-dzieci-161687510622346/ .
Nie przestymulowujemy dzieci natłokiem zajęć. Proponujemy różne aktywności, zapraszamy ciekawych gości, wychodzimy na wycieczki do muzeów, kina – naszym celem jest stworzenie inspirującego środowiska, ale mamy też na uwadze to, że najważniejsza część rozwoju dziecka odbywa się podczas swobodnej zabawy.

Język angielski wprowadzany jest naturalnie, poprzez zabawę, przez naszego anglistę – nie ma zajęć obowiązkowych. Zapewniamy opiekę psychologa, a także logopedy.

Pragniemy tworzyć społeczność, zapraszamy Rodziców do włączenia się w życie naszej placówki. Cenimy otwartość, współpracę i różnorodność.

Dla dzieci w wieku 1,5 – 6 lat

Duża sala zabaw

Mamy własny ogród

Naszą ideą jest towarzyszenie dzieciom w duchu Porozumienia bez Przemocy, ale czerpiemy również z innych nurtów, takich jak rodzicielstwo bliskości, pedagogika Marii Montessori, a także edukacja demokratyczna. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak stresującym etapem dla rodzica i dziecka może być adaptacja. Jesteśmy uważni na indywidualne potrzeby, proces adaptacji dostosowujemy do konkretnego malucha i planujemy razem z rodzicami.

 

Dowiedz się więcej

Idee, które nas inspirują

Żaden nurt i podejście pedagogiczne nie jest jednak dla nas dogmatem. Jest nim szacunek dla podmiotowości i wolności drugiego człowieka – dziecka, które znajdzie się z nami w Zielonej Wieży.

Najwięcej zaczerpnęliśmy z nurtów:

Rodzicielstwa Bliskości

Przede wszystkim wiarę w moc budowania prawdziwej relacji opartej na szacunku do drugiego człowieka, choćby bardzo jeszcze młodego.

Porozumienia bez Przemocy

Wolę dotarcia do potrzeb drugiego człowieka, zamiast formułowania żądań i ocen

Edukacji Demokratycznej

Przekonanie, że dzieci nie trzeba zachęcać do poznawania świata i nauki – wystarczy im tego nie utrudniać.

Pedagogiki Marii Montessori

Uważną obserwację i podążanie za aktualnymi, indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami każdego dziecka.

Wartości promowanych przez Jespera Juula

Wartości proponowane przez Jespera Juula- równa godność, odpowiedzialność osobista, integralność i autentyczność.

Nasz zespół

 

Karolina Ostasiuk
Z dziećmi mam kontakt od 10 lat, to właśnie doświadczenie różnorodnych relacji rozpaliło we mnie chęć bycia częścią dziecięcego świata. Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, uczestniczyłam w warsztatach z Zofią Schacht-Petersen. Odbyłam staż w Zielonej Wieży na Bielanach. Moim miejscem spotkań z dziećmi i młodzieżą jest Fundacja Pomóż Dorosnąć, gdzie współprowadzę zajęcia psychoedukacyjne oraz współtworzę obozy letnie. Od półtora roku mam fantastyczną okazję na przeżywanie relacji dorosły-dziecko z nowej perspektywy jako mama małej Tosi.
Agnieszka Robak
Jestem nauczycielka jezyka angielskiego, a praca z najmlodszymi jest moja pasja. Uwielbiam nieprzewidywalnosc i mase energii, jaka niesie ze soba nauczanie dzieci. 9 lat temu zostalam mama. Wtedy rozpoczela sie moja przygoda z Rodzicielstwem Bliskosci i prawdziwa nauka wspolpracy z dzieckiem.
Jekatierina Kaleta
Skończyłam grafikę i psychologię na dwóch uniwersytetach w Petersburgu. Ale zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi, więc zaczęłam od pracy w przedszkolu, prowadziłam też zajęcia rozwojowe i przygotowujące do szkoły. Ale dopiero jak sama zostałam mamą, zaczęłam tak naprawdę poznawać, kim są dzieci i zrozumiałam, że to one mnie uczą czegoś ważniejszego, niż ja ich. Zachwycają mnie czyste i ufające małe serduszka, którym staram się pomagać stawać się bardziej sobą, takimi osobami jakimi są.
Kaja Kowalska

Jestem z wykształcenia humanistką, skończyłam również kurs masażu i pasjonuje mnie integracja sensoryczna dzieci. Zawodową pracę z małymi dziećmi zaczęłam dopiero w Zielonej Wieży, ale w życiu prywatnym dzieci towarzyszą mi od dawna. W swojej pracy zwracam szczególną uwagę na budowanie bliskich i pełnych szacunku relacji z dziećmi. Każde dziecko jest inne, dlatego ważne jest dla mnie dbanie o indywidualne podejście do jego potrzeb. Zależy mi na tym, żeby dziecko miało możliwość swobodnego rozwoju i zawsze miało przy sobie kogoś, kto pomoże mu nazwać i przeżyć emocje. W wolnych chwilach lubię uprawiać sporty, czytać i gotować. Aby nieustannie się rozwijać słucham wykładów i wywiadów – jedne z najważniejszych dla mnie nazwisk to: Marshall Rosenberg, Gabor Mate, Pia Mellody, Russ Harris, Stuart Shanker.

Magdalena Trzewik
Założyłam Zieloną Wieżę w Wilanowie, bo chciałam żyć i rozwijać się w społeczności, która wyznaje wartości oparte na Porozumieniu Bez Przemocy. Pragnęłam stworzyć miejsce, które służy dzieciom - bezpieczne, inspirujące, oparte na empatii i współpracy. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, brałam udział w licznych kursach NVC, między innymi w Szkole Empatii oraz u Agnieszki Pietlickiej. Jestem trenerką Familylab. Przez dwa lata, jako Doradca Noszenia Clauwi, założyłam i prowadziłam sklep z chustami Wrap Me Mum. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i to one są dla mnie największą motywacją do rozwoju.
Malwina Migdał – Szafrańska
Jestem absolwentką Orientalistyki i Kulturoznawstwa. Fascynuje mnie różnorodność i współzależność ludzkich światów. Staram się żyć w duchu minimalizmu i codziennej uważności. Uwielbiam patrzeć w niebo, lubię czytać, rysować i biegać. Bieganie daje mi moc! 🙂 W Zielonej Wieży pełnię funkcję koordynatora ds. organizacyjnych. Poznałam to miejsce, kiedy szukaliśmy przedszkola dla córeczki. Już po pierwszym spotkaniu poczułam, że to jest nasza przestrzeń i że zechcemy tu zostać na dłużej. Szybko zauważyłam, że to nie tylko przedszkole, ale również Społeczność, która wokół niego powstała i wzrasta (prawdziwa rodzicielsko-dziecięca wioska!). Cudownie jest to obserwować, a jeszcze wspanialej móc ją współtworzyć.
Patrycja Pawłowska
Ukończyłam filologię polską na U.W, jestem także logopedą i pedagogiem resocjalizacyjnym. Jestem absolwentką rocznego Studium Diagnozy, Interwencji i Pomocy Psychologicznej w Przypadkach Wykorzystywania Seksualnego Dzieci (Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę) oraz Studium Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie. Ukończyłam intensywny trening NVC w Szkole Empatii i Dialogu. Jestem współzałożycielką bliskościowego przedszkola i żłobka Zielona Wieża Wilanów. W pracy z dzieckiem ważne jest dla mnie ono same. Staram się być uważna na jego emocje, potrzeby i granice. Prywatnie jestem mamą trójki: 7–letniego Ignasia i 4,5-letniej Zosi oraz 6 miesięcznego Kostka. Szczęśliwą żoną i podróżniczką. Przez 7 lat mieszkałam poza Polską, co było fascynującym i bardzo wzbogacającym doświadczeniem. Za granicą (U.S.A oraz Anglia) miałam okazję poznać tamtejsze modele w edukacji. Uwielbiam rękodzieło, las, kontakt z czworonożnymi przyjaciółmi i jogę. 

Szukamy doświadczonych pedagogów, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Zobacz oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Trwają zapisy do placówki.


FacebookZnajomiWyszukiwarka internetowa (prosimy o podanie wyszukiwanej frazy w polu Inne)Inne (jakie?)

Zielona Wieża Wilanów

punkt przedszkolny i opiekun dzienny

Piechoty Łanowej 50, Warszawa

506 964 531