ZAPISZ DZIECKO

Rekrutacja trwa

Zielona Wieża Wilanów

Zielona Wieża w Wilanowie to kameralny punkt przedszkolny oraz opiekun dzienny, znajdujący się w cichym, wolnostojącym domu z ogródkiem. Przyjmujemy dzieci od 1 do 6 lat. Naszą ideą jest towarzyszenie dzieciom w duchu Porozumienia bez Przemocy, ale czerpiemy również z innych nurtów, takich jak rodzicielstwo bliskości, pedagogika Marii Montessori, pedagogika Jespera Juula, a także edukacja demokratyczna.

Mamy dwie grupy, podzielone według wieku – młodszą, żłobkową i starszą, przedszkolną. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak stresującym etapem dla rodzica i dziecka może być adaptacja. Jesteśmy uważni na indywidualne potrzeby, proces adaptacji dostosowujemy do konkretnego malucha i planujemy razem z rodzicami.

Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie, gdzie dbamy o rośliny, szukamy ślimaków, bawimy się w błotnej kuchni, a także na spacerach, m.in. na pobliskie łąki, gdzie budujemy szałasy i tropimy dzikie zwierzęta. Wychodzimy niezależnie od pogody, bo kluczowe według nas jest adekwatne ubranie.

Nie mamy obowiązkowych drzemek – dzieci w każdej chwili mogą skorzystać z miejsca przeznaczonego do odpoczynku. Wierzymy, że są w stanie kontrolować rytm i tempo swojego dnia, gdy tylko stworzymy im do tego odpowiednie warunki.

Samodzielność i autonomię wspieramy także podczas posiłków. Starsze dzieci same nakładają sobie porcje, decydują ile i co zjedzą. Wśród młodszych stosujemy ideę Baby Led Weaning (pol. Bobas Lubi Wybór). Ważna jest dla nas postawa proekologiczna – zachęcamy do diety wegetariańskiej (ale jest możliwość innych diet). Korzystamy z usług firmy cateringowej Educhef.
Nie przestymulowujemy dzieci natłokiem zajęć. Proponujemy różne aktywności, zapraszamy ciekawych gości, wychodzimy na wycieczki do muzeów, kina – naszym celem jest stworzenie inspirującego środowiska, ale mamy też na uwadze to, że najważniejsza część rozwoju dziecka odbywa się podczas swobodnej zabawy.

Język angielski wprowadzany jest naturalnie, poprzez zabawę, przez naszego anglistę – nie ma zajęć obowiązkowych. Zapewniamy opiekę psychologa, a także logopedy.

Pragniemy tworzyć społeczność, zapraszamy Rodziców do włączenia się w życie naszej placówki. Cenimy otwartość, współpracę i różnorodność.

Dla dzieci w wieku 1,5 – 6 lat

Duża sala zabaw

Mamy własny ogród

Naszą ideą jest towarzyszenie dzieciom w duchu Porozumienia bez Przemocy, ale czerpiemy również z innych nurtów, takich jak rodzicielstwo bliskości, pedagogika Marii Montessori, a także edukacja demokratyczna. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak stresującym etapem dla rodzica i dziecka może być adaptacja. Jesteśmy uważni na indywidualne potrzeby, proces adaptacji dostosowujemy do konkretnego malucha i planujemy razem z rodzicami.

 

Dowiedz się więcej

Idee, które nas inspirują

Żaden nurt i podejście pedagogiczne nie jest jednak dla nas dogmatem. Jest nim szacunek dla podmiotowości i wolności drugiego człowieka – dziecka, które znajdzie się z nami w Zielonej Wieży.

Najwięcej zaczerpnęliśmy z nurtów:

Rodzicielstwa Bliskości

Przede wszystkim wiarę w moc budowania prawdziwej relacji opartej na szacunku do drugiego człowieka, choćby bardzo jeszcze młodego.

Porozumienia bez Przemocy

Wolę dotarcia do potrzeb drugiego człowieka, zamiast formułowania żądań i ocen

Edukacji Demokratycznej

Przekonanie, że dzieci nie trzeba zachęcać do poznawania świata i nauki – wystarczy im tego nie utrudniać.

Pedagogiki Marii Montessori

Uważną obserwację i podążanie za aktualnymi, indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami każdego dziecka.

Wartości promowanych przez Jespera Juula

Wartości proponowane przez Jespera Juula- równa godność, odpowiedzialność osobista, integralność i autentyczność.

Nasz zespół

 

Karolina Ostasiuk
Z dziećmi mam kontakt od 10 lat, to właśnie doświadczenie różnorodnych relacji rozpaliło we mnie chęć bycia częścią dziecięcego świata. Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, uczestniczyłam w warsztatach z Zofią Schacht-Petersen. Odbyłam staż w Zielonej Wieży na Bielanach. Moim miejscem spotkań z dziećmi i młodzieżą jest Fundacja Pomóż Dorosnąć, gdzie współprowadzę zajęcia psychoedukacyjne oraz współtworzę obozy letnie. Od półtora roku mam fantastyczną okazję na przeżywanie relacji dorosły-dziecko z nowej perspektywy jako mama małej Tosi.
Agnieszka Robak
Jestem nauczycielka jezyka angielskiego, a praca z najmlodszymi jest moja pasja. Uwielbiam nieprzewidywalnosc i mase energii, jaka niesie ze soba nauczanie dzieci. 9 lat temu zostalam mama. Wtedy rozpoczela sie moja przygoda z Rodzicielstwem Bliskosci i prawdziwa nauka wspolpracy z dzieckiem.
Agnieszka Szewczyk
Absolwentka UW w Warszawie wydział pedagogiczny ze specjalizacja: pedagog ogólny, oraz absolwentka Dwuletnich Studiów Podyplomowych: Nauczyciel Edukacji Wczesnoszkolnej. Entuzjastyczna z uśmiechem na twarzy, optymistycznie nastawiona do życia i jego bogatych przejawów. Z dużą empatią, życzliwością, troska obejmująca każde dziecko ze szczególnym naciskiem na rozumienie i zaspokojenie pojawiającej się w danym momencie potrzeby maluszka. Kocham piesze wędrówki, odkrywanie nowych ścieżek nie tylko na szlaku, ale także tych życiowych na co dzień.
Anna Uberna
Jest z wykształcenia muzykiem (magister sztuki). Ukończyła również studia: Edukacja Przedszkolna i Wczesnoszkolna z Pedagogiką Marii Montessori. Jako nauczyciel pierwsze kroki stawiała w szkole muzycznej oraz w szkole podstawowej. Serce jednak zawiodło ją do pracy z najmłodszymi, w związku z czym przeniosła się do żłobka i tam przez kolejne lata zbierała doświadczenie. Aby móc lepiej odpowiadać na potrzeby dzieci oraz w większym stopniu wykorzystywać sztukę w pracy z podopiecznymi, zainteresowała się terapią poprzez sztukę i ukończyła studia: Arteterapia z elementami terapii pedagogicznej. Anna uważa, że nikt tak skutecznie i szybko nie uczy kochać, jak dzieci, które otwierają nasze serca przez samo to, że są i jakie są. W swojej pracy, na co dzień, kieruje się słowami amerykańskiej psychoterapeutki Virginii Satir, która zajmowała się terapią rodzin: ,,By przeżyć, trzeba nam 4 uścisków dziennie, by zachować zdrowie, trzeba nam 8 uścisków dziennie, by się rozwijać, trzeba nam 12 uścisków dziennie".
Jekatierina Kaleta
Skończyłam grafikę i psychologię na dwóch uniwersytetach w Petersburgu. Ale zawsze wiedziałam, że chcę pracować z dziećmi, więc zaczęłam od pracy w przedszkolu, prowadziłam też zajęcia rozwojowe i przygotowujące do szkoły. Ale dopiero jak sama zostałam mamą, zaczęłam tak naprawdę poznawać, kim są dzieci i zrozumiałam, że to one mnie uczą czegoś ważniejszego, niż ja ich. Zachwycają mnie czyste i ufające małe serduszka, którym staram się pomagać stawać się bardziej sobą, takimi osobami jakimi są.
Magdalena Trzewik
Założyłam Zieloną Wieżę w Wilanowie, bo chciałam żyć i rozwijać się w społeczności, która wyznaje wartości oparte na Porozumieniu Bez Przemocy. Pragnęłam stworzyć miejsce, które służy dzieciom - bezpieczne, inspirujące, oparte na empatii i współpracy. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, brałam udział w licznych kursach NVC, między innymi w Szkole Empatii oraz u Agnieszki Pietlickiej. Jestem trenerką Familylab. Przez dwa lata, jako Doradca Noszenia Clauwi, założyłam i prowadziłam sklep z chustami Wrap Me Mum. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i to one są dla mnie największą motywacją do rozwoju.
Patrycja Pawłowska
Z wykształcenia polonistka, logopeda i pedagog resocjalizacyjny. Z zamiłowania towarzyszka dzieci, gdzie empatyczna relacja i podążanie za dzieckiem stanowi dla mnie klucz do ich świata. Mama 6 - letniego Ignasia i 3-letniej Zosi, szczęśliwa żona i podróżniczka. Ostanie 6 lat spędziłam poza granicami Polski: 3 lata w U.S.A (Ohio) i 3 w Anglii (Oxfrod), gdzie urodziły się nasze dzieci. W Anglii ukończyłam zaawansowany kurs na asystenta nauczyciela Workers' Educational Association. Obecnie uczestniczę w intensywnym kursie NVC prowadzonym przez Szkołę Empatii. Uwielbiam rękodzieło, las i kontakt z czworonożnymi przyjaciółmi.

Szukamy doświadczonych pedagogów, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Zobacz oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Trwają zapisy do placówki.


FacebookZnajomiWyszukiwarka internetowa (prosimy o podanie wyszukiwanej frazy w polu Inne)Inne (jakie?)

Zielona Wieża Wilanów

punkt przedszkolny i opiekun dzienny

Piechoty Łanowej 50, Warszawa

506 964 531