Zielona Wieża w Wilanowie to szczególne miejsce, gdzie szacunek do drugiego człowieka, jego potrzeb, jego odrębności i samodzielności stoi na pierwszym miejscu. Działamy inspirując się wartościami rodzicielstwa bliskości, porozumienia bez przemocy (NVC), pedagogiki Montessori, pedagogiki Jespera Juula. Mieścimy się w domku jednorodzinnym, gdzie mamy miejsce na ok. 30 dzieci.

DWIE GRUPY MIĘDZYWIEKOWE

Mamy dwie grupy: młodszą i starszą przedszkolną. W grupach mieszanych wiekowo jest mniej rywalizacji, młodsze dzieci mają szansę uczyć się od starszych, starsze natomiast rozwijają swoje umiejętności troski i opieki. Z naszego doświadczenia wynika, że podział na takie grupy wiekowe pozwala dostosować odpowiednio otoczenie oraz prowadzić adekwatne zajęcia edukacyjne dla dzieci.

INDYWIDUALNY TOK ADAPTACJI

Zdajemy sobie sprawę z tego jak stresującym etapem może być adaptacja. Dlatego staramy się przeprowadzać ją z dużą uważnością i wrażliwością na dziecko oraz jego opiekunów. Proces adaptacji dostosowujemy do konkretnego malucha i planujemy razem z rodzicami.

NASZA OFERTA
WŁASNY OGRÓD

Przydomowy ogródek, w cichym miejscu, plac zabaw w stylu naturalnym z przodu i z tyłu domu. Latem leje się tam dużo wody i zrywamy wiśnie z drzew, a jesienią soczyste jabłka. Razem z dziećmi sadzimy pomidory, groszek, rzodkiewki, sałatę - o które wspólnie dbamy i zjadamy na śniadanie.

ZDROWE JEDZENIE

Współpracujemy z kateringiem ,,Wiesz co jesz”. Zależy nam na kształtowaniu zdrowych nawyków żywieniowych wśród dzieci od pierwszych lat życia. Nasze przedszkole oferuje dietę wegetariańską lub wegańską.

ELEMENTY MONTESSORI

Inspirujemy się metodą Montessori, wykorzystujemy pomoce Montessori w procesie edukacji. Zależy nam także na rozwijaniu samodzielności dzieci - same nakładają sobie jedzenie, same przygotowują owoce i warzywa na przekąski, staramy się ich nie wyręczać podczas ubierania.

MINDFULLNESS

Nie mamy standardowego ,,leżakowa- nia”. W ciągu dnia organizujemy dzie- ciom przestrzeń do relaksacji i wypoczyn- ku, najczęściej poprzez mindfullness, jogę, itd. Młodsze dzieci czasem zasypiają w wózkach, czasem też w chuście lub nosidle - staramy się podążać za ich potrzebami.

EDUKACJA DEMOKRATYCZNA

Codziennie organizujemy kręgi edukacyjne, podczas którego zachęcamy (ale nie zmuszamy) dzieci do udziału. Uważamy, że rozwojowi dzieci należy przede wszystkim nie przeszkadzać. Chcemy być przy dzieciach i wspierać je w odkrywaniu własnej drogi. Inspirować, a nie stymulować.

KONTAKT Z NATURĄ

Codziennie, niezależnie od pogody, wychodzimy na dwór, raz w tygodniu trenujemy się w spacerowaniu dalej - na pobliskie łąki i do rezerwatu Morysin..

SUPERWIZJE ZESPOŁU

W celu utrzymania najwyższej jakości spotykamy się z kadrą na cotygodnio- wych spotkaniach zespołu. Omawiamy na nich bieżące zagadnienia, ale przede wszystkim opiekujemy emocje kadry, aby mogła lepiej wspierać dzieci. Od czasu do czasu zapraszamy na nie również zewnętrznego eksperta.

SPOŁECZNOŚĆ

Budujemy wioskę, aby poprzez wspólnotę i kontakt, wspierać się w byciu wystarczająco dobrymi rodzicami i nauczycielami. Raz w roku staramy się wyjeżdżać całymi rodzinami poza Warszawę, żeby się lepiej poznać.

ANGIELSKI

Najbardziej wierzymy w metodę immersji językowej, dlatego wprowadzamy nowy język w naturalny sposób, poprzez wspólne śpiewanie, zabawę, codzienne aktywności.

WYCIECZKI I CIEKAWI GOŚCIE

Ze starszą grupą raz w miesiącu wycho- dzimy na wycieczki poza przedszkole, np. do teatru, do Łazienek, byliśmy też w Labosferze i Filharmonii dla dzieci. Do tej pory odwiedzili nas, m.in. brzuchomówca z Czocherem, Teatr Iluzji, psy z Fundacji Pies i Staś, a także Wulkan Doświadczeń, z którym robiliśmy fascynujące eksperymenty o smogu.

SPECJALIŚCI

Zapewniamy konsultacje z psychologiem, logopedą i pedagogiem.

ZAJĘCIA SENSORYCZNE I MUZYCZNE

Bardzo ważną aktywnością, którą regularnie proponujemy dzieciom jest sensoplastyka, która uwrażliwia zmysły oraz rozwija motorykę małą. Raz w tygodniu mamy dzień muzyczny, w który gramy na instrumentach, śpiewamy, urządzamy wspólne koncerty.

ZESPÓŁ
Magdalena
Patrycja
Karolina
Agnieszka
Jekatierina
Kaja
Ola
Mia
Dorota
Karolina
Dorota
Karolina

Szukamy doświadczonych pedagogów, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

ZAPISY

Rekrutacja trwa. Zainteresowanych zapisaniem dziecka do Zielonej Wieży prosimy o kontakt z placówką Zielona Wieża Wilanów. Obecnie prowadzimy zapisy na rok 2021 i 2022.

JAK JEST U NAS

„Lubię odprowadzać tam synka i z chęcią jeszcze towarzyszę mu przy śniadaniu bo uwielbiam tę atmosferę i cała ekipę Zielonej Wieży!!!!!”

„Zielona Wieża to nie jest po prostu żłobek - to raczej dom, w którym jak dobrej, zaufanej cioci, możesz ze spokojem powierzyć swoje dziecko, nawet kiedy nie ma mowy, aby inna placówka sprostała Twoim oczekiwaniom.”

„Dziękuje Wam wszystkim za podejście do Naszych dzieci pełne świadomości i empatii. One to doceniają i widzą, a to jest najlepsza rekomendacja. Życzyłabym takiego przedszkola sobie, dziś nie miałabym tyle do przepracowania ;)”

„Zielona Wieża jest miejscem, do którego mam pełne zaufanie. Wiem, że moja córka jest tam bezpieczna i że ma poczucie, że to co mówi, co czuje - jest ważne.”

IDEE, KTÓRE NAS INSPIRUJĄ

Żaden nurt i podejście pedagogiczne nie jest jednak dla nas dogmatem. Jest nim szacunek dla podmiotowości i wolności drugiego człowieka – dziecka, które znajdzie się z nami w Zielonej Wieży.

Najwięcej zaczerpnęliśmy z nurtów:

RODZICIELSTWA BLISKOŚCI

Przede wszystkim wiarę w moc budowania prawdziwej relacji opartej na szacunku do drugiego człowieka, choćby bardzo jeszcze młodego.

EDUKACJI DEMOKRATYCZNEJ

Przekonanie, że dzieci nie trzeba zachęcać do poznawania świata i nauki – wystarczy im tego nie utrudniać.

PEDAGOGIKI JESPERA JUULA

Wartości proponowane przez Jespera Juula - równa godność, odpowiedzialność osobista, integralność i autentyczność.

POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY

Wrażliwość na wzajemne potrzeby i empatyczne, prawdziwe usłyszenie drugiego człowieka.

PEDAGOGIKI MARII MONTESSORI

Uważną obserwację i podążanie za aktualnymi, indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami każdego dziecka

OPŁATY

Jesteśmy otwarci w godzinach 8:00-16:00.

Czesne w grupie 2-3 lata - 2 930 zł miesięcznie

Czesne w grupie 4-6 lat - 2 630 zł miesięcznie

Jednorazowa opłata administracyjna 1 300zł.

+ wyżywienie 21 zł/dzień.

KONTAKT

Zielona Wieża Wilanów punkt przedszkolny i opiekun dzienny

Piechoty Łanowej 50, Warszawa

780 611 825

[email protected]


    FacebookZnajomiWyszukiwarka internetowa (prosimy o podanie wyszukiwanej frazy w polu Inne)Inne (jakie?)

    (*) pola wymagane