ZAPISZ DZIECKO

Rekrutacja trwa

Zielona Wieża Wilanów

Zielona Wieża w Wilanowie to kameralny punkt przedszkolny oraz opiekun dzienny, znajdujący się w cichym, wolnostojącym domu z ogródkiem. Przyjmujemy dzieci od 1 do 6 lat. Naszą ideą jest towarzyszenie dzieciom w duchu Porozumienia bez Przemocy, ale czerpiemy również z innych nurtów, takich jak rodzicielstwo bliskości, pedagogika Marii Montessori, pedagogika Jespera Juula, a także edukacja demokratyczna.

Mamy dwie grupy, podzielone według wieku – młodszą, żłobkową i starszą, przedszkolną. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak stresującym etapem dla rodzica i dziecka może być adaptacja. Jesteśmy uważni na indywidualne potrzeby, proces adaptacji dostosowujemy do konkretnego malucha i planujemy razem z rodzicami.

Dużo czasu spędzamy na świeżym powietrzu, w naszym ogrodzie, gdzie dbamy o rośliny, szukamy ślimaków, bawimy się w błotnej kuchni, a także na spacerach, m.in. na pobliskie łąki, gdzie budujemy szałasy i tropimy dzikie zwierzęta. Wychodzimy niezależnie od pogody, bo kluczowe według nas jest adekwatne ubranie.

Nie mamy obowiązkowych drzemek – dzieci w każdej chwili mogą skorzystać z miejsca przeznaczonego do odpoczynku. Wierzymy, że są w stanie kontrolować rytm i tempo swojego dnia, gdy tylko stworzymy im do tego odpowiednie warunki.

Samodzielność i autonomię wspieramy także podczas posiłków. Starsze dzieci same nakładają sobie porcje, decydują ile i co zjedzą. Wśród młodszych stosujemy ideę Baby Led Weaning (pol. Bobas Lubi Wybór). Ważna jest dla nas postawa proekologiczna – zachęcamy do diety wegetariańskiej (ale jest możliwość innych diet). Korzystamy z usług firmy cateringowej Educhef.
Nie przestymulowujemy dzieci natłokiem zajęć. Proponujemy różne aktywności, zapraszamy ciekawych gości, wychodzimy na wycieczki do muzeów, kina – naszym celem jest stworzenie inspirującego środowiska, ale mamy też na uwadze to, że najważniejsza część rozwoju dziecka odbywa się podczas swobodnej zabawy.

Język angielski wprowadzany jest naturalnie, poprzez zabawę, przez naszego anglistę – nie ma zajęć obowiązkowych. Zapewniamy opiekę psychologa, a także logopedy.

Pragniemy tworzyć społeczność, zapraszamy Rodziców do włączenia się w życie naszej placówki. Cenimy otwartość, współpracę i różnorodność.

Dla dzieci w wieku 1,5 – 6 lat

Duża sala zabaw

Mamy własny ogród

Naszą ideą jest towarzyszenie dzieciom w duchu Porozumienia bez Przemocy, ale czerpiemy również z innych nurtów, takich jak rodzicielstwo bliskości, pedagogika Marii Montessori, a także edukacja demokratyczna. Zdajemy sobie sprawę z tego, jak stresującym etapem dla rodzica i dziecka może być adaptacja. Jesteśmy uważni na indywidualne potrzeby, proces adaptacji dostosowujemy do konkretnego malucha i planujemy razem z rodzicami.

 

Dowiedz się więcej

Nasz zespół

Właścicielka

Magdalena Trzewik

Założyłam Zieloną Wieżę w Wilanowie, bo chciałam żyć i rozwijać się w społeczności, która wyznaje wartości oparte na Porozumieniu Bez Przemocy. Pragnęłam stworzyć miejsce, które służy dzieciom - bezpieczne, inspirujące, oparte na empatii i współpracy. Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS w Warszawie, brałam udział w licznych kursach NVC, między innymi w Szkole Empatii oraz u Agnieszki Pietlickiej. Jestem trenerką Familylab. Przez dwa lata, jako Doradca Noszenia Clauwi, założyłam i prowadziłam sklep z chustami Wrap Me Mum. Prywatnie jestem mamą dwójki dzieci i to one są dla mnie największą motywacją do rozwoju.

Patrycja Pawłowska

Z wykształcenia polonistka, logopeda i pedagog resocjalizacyjny. Z zamiłowania towarzyszka dzieci, gdzie empatyczna relacja i podążanie za dzieckiem stanowi dla mnie klucz do ich świata. Mama 6 - letniego Ignasia i 3-letniej Zosi, szczęśliwa żona i podróżniczka. Ostanie 6 lat spędziłam poza granicami Polski: 3 lata w U.S.A (Ohio) i 3 w Anglii (Oxfrod), gdzie urodziły się nasze dzieci. W Anglii ukończyłam zaawansowany kurs na asystenta nauczyciela Workers' Educational Association. Obecnie uczestniczę w intensywnym kursie NVC prowadzonym przez Szkołę Empatii. Uwielbiam rękodzieło, las i kontakt z czworonożnymi przyjaciółmi.

nauczyciele

Agnieszka Robak
Jestem nauczycielka jezyka angielskiego, a praca z najmlodszymi jest moja pasja. Uwielbiam nieprzewidywalnosc i mase energii, jaka niesie ze soba nauczanie dzieci. 9 lat temu zostalam mama. Wtedy rozpoczela sie moja przygoda z Rodzicielstwem Bliskosci i prawdziwa nauka wspolpracy z dzieckiem.
Aleksandra Niedbalska
Mama trójki, pedagog, doula i promotor karmienia piersią. Odkąd pamiętam interesowałam się macierzyństwem, wychowaniem i edukacją, poznałam różne nurty w pedagogice, a najbliższe stało mi się podejście oparte na szacunku i empatii. To zainspirowało mnie do większego kontaktu z tym tematem i z osobami, które również podążają tym nurtem. Odbyłam dwa szkolenia - rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów oraz rodzicielstwo bliskości w edukacji, były to chwile bardzo umacniające moje przekonanie o tym, że każde dziecko, to mały człowiek, który ma swoje zdanie i swoje potrzeby. W pracy będę się starala być na tych małych ludzi uważna i otwarta na to kim i jacy są.
Karolina Ostasiuk
Z dziećmi mam kontakt od 10 lat, to właśnie doświadczenie różnorodnych relacji rozpaliło we mnie chęć bycia częścią dziecięcego świata. Jestem magistrem psychologii Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS, uczestniczyłam w warsztatach z Zofią Schacht-Petersen. Odbyłam staż w Zielonej Wieży na Bielanach. Moim miejscem spotkań z dziećmi i młodzieżą jest Fundacja Pomóż Dorosnąć, gdzie współprowadzę zajęcia psychoedukacyjne oraz współtworzę obozy letnie. Od półtora roku mam fantastyczną okazję na przeżywanie relacji dorosły-dziecko z nowej perspektywy jako mama małej Tosi.
Karolina
Uwielbiam pracować z dziećmi, odkrywać z nimi świat, wspierać ich w podążaniu po własnej drodze. Staram się swoją pracę z dziećmi opierać na relacji i współpartnerstwie. Improwizuję na scenie i w życiu. Jestem z wykształcenia aktorem scen muzycznych. Muzyka, taniec, śpiew i aktorstwo towarzyszą mi odkąd pamiętam. Kocham przekazywać swoją wiedzę innym zwłaszcza dzieciom. Z tego też powodu obecnie podjęłam studia Pedagogiczne w Wyższej Szkole Nauk Społecznych w Warszawie. W dużej mierze swoje doświadczenie pracy z dziećmi opieram na praktyce poprzez różnego rodzaju kursy, warsztaty, szkolenia aż do bezpośredniego kontaktu z dzieckiem. Uwielbiam zapach skoszonej trawy, smak mlecznej kawy, widok kolorowych liści i świecidełek, poznawać świat poprzez zmysły.

Szukamy doświadczonych pedagogów, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Zobacz oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Trwają zapisy do placówki.


FacebookZnajomiWyszukiwarka internetowa (prosimy o podanie wyszukiwanej frazy w polu Inne)Inne (jakie?)

Zielona Wieża Wilanów

punkt przedszkolny i opiekun dzienny

Piechoty Łanowej 50, Warszawa

506 964 531