Monika

Z zamiłowania i wykształcenia jestem nauczycielką edukacji przedszkolnej, którą chciałam zostać odkąd pamiętam. Od ponad 10 lat pracuję, a właściwie współpracuje z
dziećmi. W swojej pracy podążam za dzieckiem, za jego indywidualnymi potrzebami, budowaniu z nim bliskiej i pełnej wzajemnego zrozumienia relacji. Jestem otwartą osobą o
łagodnym usposobieniu. Dzięki wieloletniej pracy z dziećmi posiadam duże pokłady cierpliwości, kreatywności, a także empatii.
Prywatnie sprawuję opiekę nad moimi dwoma adoptowanymi psami. Zannah i Jabba to ponad
50 kg czystej miłości, które codziennie testują moją cierpliwość. Hobbystycznie zajmuję się fotografią i rysunkiem.

Thelma

My name is Thelma Tafadzwa DaCosta and am Zimbabwean by nationality and l come from a family of three and I am the only girl.With my experience with kids I just can’t get enough of teaching and being around them .It’s incredibly rewarding to witness their excitement when they learn something new and seeing them grow and develop into amazing individuals. Their energy, creativity, and unique perspectives always inspire me. Teaching allows me to make a positive impact on their lives and help shape their future. It’s truly a privilege to be a part of their educational journey.

Patrycja

Jestem Patrycja, a przy bliższym poznaniu – zazwyczaj Pati. Jestem łagodną i niezwykle wrażliwą dziewczyną, której w życiu zależy przede wszystkim na tym, aby żyć w zgodzie ze sobą i innymi ludźmi. Prawdziwie i szczerze, tworząc też jednocześnie takie relacje. Z dziećmi pracuję od ponad 2 lat – najpierw jako korepetytorka z języka angielskiego, a później przez rok w bliskościowym przedszkolu leśnym w duchu NVC (łącząc te dwie prace jednocześnie). Praca z dziećmi daje mi niesamowitą satysfakcję i radość, i śmiało mogę powiedzieć, że „kocham moją pracę”.

Uwielbiam obserwować dzieci i towarzyszyć im w procesie rozwoju. Pomagać i wspierać. Dbać o granice i pomagać je stawiać. Dzięki rocznemu stażu w przedszkolu leśnym mam nawet opanowane bieganie na bosaka po ziemi. Nawiązanie więzi z dzieckiem i jego zaufanie do mnie jest dla mnie najważniejsze. Łączę to z NVC, które wiele wniosło do mojego życia.

Prywatnie i na co dzień – kupuję zdecydowanie za dużo książek, trochę maluję obrazy i przebywam jak najwięcej czasu wśród natury. Cieszę się, że będę mogła poznać Wasze dzieci

Justyna

„Odkąd skończyłam 16 lat pracowałam z dziećmi. Zaczęło się od pomocy w prowadzeniu zajęć z robotyki i „ małego chemika”. Wraz z mijającymi latami stałam się osobą, która organizuje takie zajęcia. Radość dzieci w budowaniu, malowaniu i tworzeniu różnych rzeczy uświadomiła mi, że w przyszłości chcę pracować z dziećmi. Chcę pomagać im rozwijać wyobraźnię i kreatywność. Z tego powodu również poszłam na studia pedagogiczne ze specjalizacją pomoc społeczno-wychowawcza. Przez lata studiów ani na moment nie zaprzestałam pracy z dziećmi. W okresie pandemicznym kontynuowałam ją w formie online- prowadziłam zajęcia z liczenia na liczydle japońskim, układania kostki Rubika. Jedną z najważniejszych dla mnie rzeczy to okazywanie zrozumienia w stosunku do dzieci i ich emocji. Nauczyły mnie tego praktyki w Ognisku Wychowawczym. Praca z dziećmi daje mi ogrom satysfakcji i energii, aby rozwijać swoją pasję- podróżowanie, którą chętnie podzielę się z dziećmi.”

Ola

Od kiedy pamiętam opiekowałam się dziećmi i zdobywałam różnorodne doświadczenia – poprzez wolontariaty, streetworking itp.

Z dużym spokojem i indywidualnością staram się podchodzić do każdego dziecka. Jestem uważna na jego emocje, potrzeby i oczekiwania.

Swoją przygodę z edukacją demokratyczną zaczęłam w Fundacji Bullerbyn. Pod okiem doświadczonych psychologów i pedagogów miałam możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w pracy z dziećmi. Uzyskałam certyfikat Akademii Wychowawców Bullerbyn.

Brałam także udział w Szkole Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych organizowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła” w Łodzi współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Lubię kontakt z naturą. Jazda rowerem, wycieczki do lasu i wędrówki po górach, to mój sposób na regenerację sił. W wolnych chwilach gram na ukulele.

Kinga

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Posiadam dwie specjalizację: animatora i menedżera kultury, oraz edukację wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym. Obie są bliskie mojemu sercu. Animator, ponieważ czuję w sobie pierwiastek artystyczny i sztuka cieszy moją duszę. Jednak to właśnie praca z dziećmi jest tym co chcę robić w życiu. Bycie z dziećmi i asystowanie im w poznawaniu pozwala mi na nowo odkrywać świat. Kocham szczerość i spontaniczność jaką mają w sobie. Co właśnie sprawia, że dzięki nim praca jest piękniejsza. Jak powiedział Konfucjusz wybierz pracę, którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia w Twoim życiu ?

Jestem osobą niezwykle energiczną, kreatywną, cierpliwą i entuzjastycznie nastawioną do życia. Lubię podróże małe i duże. Jestem pasjonatką tańca z wielkim serduchem dla zwierząt.

Igor

Od zawsze uwielbiałem spędzać czas z dziećmi i nie wyobrażam sobie innej pracy. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Już na początku studiów zorientowałem się, że moje podejście do dzieci jest odmienne od tradycyjnego. Na początku kariery zawodowej miałem szczęście i zaszczyt opiekować się dziećmi wychowywanymi w nurcie NVC. Było to niezwykle rozwojowe doświadczenie, które pozwoliło mi odnaleźć swoje powołanie. Moją życiową misją stało się szerzenie podejścia do dzieci, które pozwala im wzrastać z poszanowaniem ich podmiotowości. Możliwość pracy w miejscu, które pozwala mi na realizowanie tej wizji napawa mnie wielką radością. Moimi zainteresowaniami są: filozofia (głównie wschodnia), buddyzm, kultura japońska i aikido.

Dorota

Dorota jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła studia magisterskie w Warszawie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i praca socjalna, a także studia podyplomowe w zakresie pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Prywatnie mama Oli. Jest osobą otwartą, pogodną i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy.

Ambitna, zdecydowana i prawdziwie pochłonięta sprawami dzieci. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim miłością do dziecka, kocha dzieci i pracę z nimi.

Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Największą nagrodą dla mnie jest uśmiech moich podopiecznych. W swojej pracy stara się, aby dziecko było szczęśliwe i czuło się dobrze w miejscu, w którym przebywa, gdyż – jak mówił Janusz Korczak – „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.