Zielona Wieża Włochy to przedszkole, w którym dzieci są po prostu ludźmi. Szacunek dla potrzeb drugiego człowieka i innych istot to podstawa naszej codzienności.

Działamy w oparciu o porozumienie bez przemocy (NVC), wartości rodzicielstwa bliskości, pedagogiki Jespera Juula, Montessori. Świadomie rezygnujemy z kar i nagród, dając dzieciom tyle wyboru w codziennych decyzjach, ile to możliwe, przy zachowaniu bezpiecznych ram i struktury, o które dbają dorośli.

Mieścimy się w domu jednorodzinnym, z ogrodem w którym spędzamy dużo czasu.
Mamy miejsce na ok. 50 dzieci
Prowadzimy dwie grupy przedszkolne mieszane wiekowo 3-6 lat.
Rekrutacje przeprowadzamy indywidualnie, przyjmujemy dzieci przez cały rok.

DWIE GRUPY RÓŻNOWIEKOWE

Mamy dwie grupy przedszkolne: niebieską (nieco młodszą) i żółtą (nieco starszą).

Każda z grup ma do dyspozycji trzy sale, łazienkę i szatnię.

W grupach mieszanych wiekowo jest mniej rywalizacji, młodsze dzieci mają szansę uczyć się od starszych, starsze natomiast rozwijają swoje umiejętności troski i opieki. Z naszego doświadczenia wynika, że podział na takie grupy wiekowe pozwala dostosować odpowiednio otoczenie oraz prowadzić adekwatne zajęcia edukacyjne dla dzieci.

Indywidualny tok adaptacji

Każde dziecko jest inne, dlatego również każda adaptacja przebiega inaczej. Plan ustalamy i na bieżąco modyfikujemy razem z rodzicami. Mamy otwartość na obecność rodzica (lub innego opiekuna) w trakcie adaptacji w przestrzeni przedszkola i wspieramy w tym procesie zarówno dziecko, jak i dorosłego. W jednym momencie adaptujemy tylko jedno dziecko.

Zielona_Wieża_Włochy_duże-31-1-min
Zielona_Wieża_Włochy_duże-10-1-min
Zielona_Wieża_Włochy_duże-18-1-min
Zielona_Wieża_Włochy_duże-42-1-min

Nasza oferta

Własny ogród

Nasza placówka znajduje się w cichym, wolnostojącym domu z ogrodem, w którym jest miejsce na różne atrakcje. Mamy górkę, huśtawki, ogromną piaskownicę, błotną kuchnię. Hodujemy rośliny, bawimy się wodą, korzystamy zarówno ze słońca, jak i cienia.

Zdrowe jedzenie

Dużą wagę przywiązujemy do tego, co dzieci jedzą, bo wierzymy, że ma to ogromne znaczenie nie tylko dla ich zdrowia, ale i samoregulacji (radzenia sobie z emocjami, w myśl podejścia self-reg). Nasze dzieci karmi catering Smaki Babci Dany. Możliwe jest zamówienie wszelkich diet, również wykluczających. Szanujemy różne podejścia.

Czyste powietrze

W salach znajdują się oczyszczacze powietrza, które dbają o zdrowie naszych podopiecznych nawet, gdy panuje smog.

Kontakt z naturą

Każdego dnia wychodzimy na dwór (poza alarmem smogowym), w myśl zasady, że nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwe ubrania. W ciepłych miesiącach na podwórku spędzamy większość dnia. Posiłki również jemy w ogrodzie.

Społeczność

Rodziny, które do nas dołączają, wiele łączy. Spotykamy się regularnie, aby omówić bieżące sprawy lub zorganizować razem piknik w przedszkolnym ogrodzie. Rodziców zapraszamy również na szkolenia i warsztaty.

Odpoczynek

Dzieci, które potrzebują odpocząć, mają do dyspozycji cichą salę, gdzie mogą się wyciszyć lub uciąć sobie drzemkę. Nie mamy sztywnych godzin spania, wspieramy dzieci w rozpoznawaniu potrzeb ciała.

Zerówka

Prowadzimy zerówkę, czyli roczne przygotowanie przedszkolne. W ramach zajęć rozwijamy umiejętności z obszaru emocjonalnego, społecznego, poznawczego i fizycznego.

Angielski

Dzieciom towarzyszy nauczyciel języka angielskiego. Wprowadzamy nowy język poprzez wspólne śpiewanie i zabawę.

Wsparcie

Zapewniamy konsultacje z psychologiem i logopedą. Rodzina to system naczyń połączonych, dlatego gdy widzimy, że trudności dzieci wynikają z szerszego kontekstu, kierujemy do odpowiednich specjalistów.

Lokalizacja

Zielona Wieża Włochy znajduje się nieopodal służewskiego centrum biznesowego. W naszym przedszkolu mamy do dyspozycji sześć sal, w których jest przestrzeń dla 50 dzieci.

Kadra

Współtworzymy to miejsce z kadrą, która współdzieli nasze wartości, jest autentyczna, empatyczna i dba o swój rozwój. Raz w tygodniu spotykamy się, aby omawiać bieżące sprawy, opiekować wyzwania, konsultować i wspierać się w codziennym towarzyszeniu dzieciom.

Brak kar i nagród

Czerpiemy z wielu nurtów, a najważniejszy jest dla nas szacunek dla podmiotowości i wolności drugiego człowieka – dziecka.

Galeria

Zespół

nauczyciele

Igor
Od zawsze uwielbiałem spędzać czas z dziećmi i nie wyobrażam sobie innej pracy. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Już na początku studiów zorientowałem się, że moje podejście do dzieci jest odmienne od tradycyjnego. Na początku kariery zawodowej miałem szczęście i zaszczyt opiekować się dziećmi wychowywanymi w nurcie NVC. Było to niezwykle rozwojowe doświadczenie, które pozwoliło mi odnaleźć swoje powołanie. Moją życiową misją stało się szerzenie podejścia do dzieci, które pozwala im wzrastać z poszanowaniem ich podmiotowości. Możliwość pracy w miejscu, które pozwala mi na realizowanie tej wizji napawa mnie wielką radością. Moimi zainteresowaniami są: filozofia (głównie wschodnia), buddyzm, kultura japońska i aikido.
Dorota
Dorota jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła studia magisterskie w Warszawie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i praca socjalna, a także studia podyplomowe w zakresie pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Prywatnie mama Oli. Jest osobą otwartą, pogodną i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy. Ambitna, zdecydowana i prawdziwie pochłonięta sprawami dzieci. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim miłością do dziecka, kocha dzieci i pracę z nimi. Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Największą nagrodą dla mnie jest uśmiech moich podopiecznych. W swojej pracy stara się, aby dziecko było szczęśliwe i czuło się dobrze w miejscu, w którym przebywa, gdyż - jak mówił Janusz Korczak - "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Kinga
Z wykształcenia jestem pedagogiem. Posiadam dwie specjalizację: animatora i menedżera kultury, oraz edukację wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym. Obie są bliskie mojemu sercu. Animator, ponieważ czuję w sobie pierwiastek artystyczny i sztuka cieszy moją duszę. Jednak to właśnie praca z dziećmi jest tym co chcę robić w życiu. Bycie z dziećmi i asystowanie im w poznawaniu pozwala mi na nowo odkrywać świat. Kocham szczerość i spontaniczność jaką mają w sobie. Co właśnie sprawia, że dzięki nim praca jest piękniejsza. Jak powiedział Konfucjusz wybierz pracę, którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia w Twoim życiu 🙂 Jestem osobą niezwykle energiczną, kreatywną, cierpliwą i entuzjastycznie nastawioną do życia. Lubię podróże małe i duże. Jestem pasjonatką tańca z wielkim serduchem dla zwierząt.
Ola
Od kiedy pamiętam opiekowałam się dziećmi i zdobywałam różnorodne doświadczenia - poprzez wolontariaty, streetworking itp. Z dużym spokojem i indywidualnością staram się podchodzić do każdego dziecka. Jestem uważna na jego emocje, potrzeby i oczekiwania. Swoją przygodę z edukacją demokratyczną zaczęłam w Fundacji Bullerbyn. Pod okiem doświadczonych psychologów i pedagogów miałam możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w pracy z dziećmi. Uzyskałam certyfikat Akademii Wychowawców Bullerbyn. Brałam także udział w Szkole Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych organizowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Lubię kontakt z naturą. Jazda rowerem, wycieczki do lasu i wędrówki po górach, to mój sposób na regenerację sił. W wolnych chwilach gram na ukulele.
Emilia
Cześć, mam na imię Emilka i w tym roku napisałam maturę. Przez ostatnie dwa lata mojej edukacji byłam na nauczaniu domowym i obecnie jestem na tzw. gap year. Tematem edukacji alternatywnej zainteresowałam się w zeszłym roku, kiedy byłam na stażu w organizacji Rośnie. Interesuję się psychologią, socjologią, literaturą i filmem, lubię spędzać mój czas twórczo i w przyszłości chciałabym pójść do szkoły filmowej. Bardzo cieszę się na okazję pracowania z dziećmi w przedszkolu Zielona Wieża i mam nadzieję, że będzie to doświadczenie rozwojowe zarówno dla mnie, jak i dla nich 🙂
Asia
"Od kilku lat fascynuje mnie praca z drugim człowiekiem. Początkowo w praktyce miałam kontakt z osobami dorosłymi, które cierpią na problemy emocjonalne. Następnie, pracowałam z grupami osób w różnym wieku w centrum społeczno-kulturalnym we francuskich Alpach. Codzienny kontakt z rodzinami i z dziećmi dawał mi wiele radości, satysfakcji i możliwość wspólnego odkrywania otaczającej rzeczywistości. Tam obserwowałam dzieci, które mają prawo do wyrażania emocji, odkrywania świata, mylenia się i współdecydowania. Poprzez te doświadczenia zdecydowałam, że chcę pracować z dziećmi zgodnie z podejściami, opierającymi się na szacunku, otwartej komunikacji, empatii i indywidualności każdego człowieka. W marcu 2017 roku, po powrocie do Polski trafiłam do Zielonej Wieży i od tej pory towarzyszę dzieciom i ich rodzicom. W wolnym czasie zajmuję się zielarstwem a także zgłębianiem kultury i języka francuskiego."
Natalia
"Jestem pedagogiem z zamiłowania. Poza pracą w Zielonej Wieży pracuję również w szkole specjalnej jako terapeuta ręki z dziećmi w wieku przedszkolnym. Posiadam przygotowanie pedagogiczne, a już niebawem uzyskam tytuł pedagoga specjalnego i neurologopedy. Kocham przebywać z dziećmi i patrzeć na świat w taki sposób w jaki one go widzą. Jestem mamą dwójki dzieci i wciąż uczę się tego dziecięcego świata. Ta nauka i odkrywanie prawdopodobnie nie skończą się nigdy, jest to jednak jedna z najlepszych przygód jakie w życiu mnie spotkały. Poza pracą i macierzyństwem pochłania mnie jeździectwo i podróże. "

WSPARCIE

Agnieszka
 • Certyfikowana trenerka Porozumienia Bez Przemocy (NVC)
 • Coach i psycholog
„W życiu szukam współodczuwania, przepływu między sobą a innymi ludźmi opartego na wzajemnym dawaniu z otwartym sercem” Marshall B. Rosenberg Od 2014r. na stałe współpracuje z Zieloną Wieżą, gdzie wspiera kadrę w codziennej pracy, uczestniczy w spotkaniach zespołu i prowadzi dla zespołu krótkie warsztaty z zakresu Porozumienia Bez Przemocy. Prywatnie mama dwójki dzieciaków, jej największych nauczycieli empatii i szczerości.
Martyna
"Hej! Jestem Martyna i pracuję z dziećmi odkąd skończyłam liceum. Na samym początku uczyłam języka angielskiego, a w trakcie studiów logopedycznych prowadziłam zajęcia jako instruktor artystyczny w lokalnym Domu Kultury. Utwierdziłam się wtedy w przekonaniu, że praca z dziećmi to coś, co chcę kontynuować w przyszłości. W 2018 roku zaczęłam pracę jako logopeda i od tamtej pory mam przyjemność prowadzić terapię dzieci w wieku przedszkolnym. Na moich zajęciach ćwiczymy przede wszystkim sprawność narządu artykulacyjnego, wymowę głosek, sprawności komunikacyjne i motorykę małą. Wszystko to oczywiście w formie zabawy :)"
Karolina
Jestem psycholożką i logopedką pracującą w nurcie niedyrektywnym. Prowadzę diagnozę i terapię z poszanowaniem Dziecięcych granic i potrzeb. Ważne jest dla mnie, aby Dziecko i Jego Rodzice czuli się bezpiecznie i komfortowo. W swojej pracy łączę podejście logopedyczne i psychologiczne. Lubię przyglądać się rozwojowi mowy z uwzględnieniem różnych perspektyw – widząc całego małego Człowieka. Od dziesięciu lat wspieram Dzieci i Rodziców zarówno na polu logopedycznym, jak i psychologicznym współpracując z przedszkolami, szkołami oraz poradniami psychologiczno – pedagogicznymi. Szkolę również studentów kierunków psychologicznych i medycznych z zakresu komunikacji z pacjentem. Obecnie współpracuję z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi. Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiam i uaktualniam biorąc udział w szkoleniach i warsztatach specjalistycznych. Ukończyłam interdyscyplinarne studia doktoranckie z zakresu psychologii rozwojowej. Jestem także absolwentką szkolenia „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” oraz trenerką FamilyLab Polska. W szczególności interesuję się:
 • dziecięcymi lękami
 • rozwojem emocjonalnym Dzieci do 6 roku życia/regulacja emocji/samoregulacja
 • opóźnionym rozwojem mowy.
Prywatnie jestem mamą dwóch synków – Julka i Janka.
Patrycja
Cześć. Mam na imię Patrycja i z wykształcenia jestem magistrem logistyki, a od młodych lat kocham zabawy z dziećmi, opiekę nad nimi, udzielanie korepetycji z matematyki. Prywatnie jestem mamą 4-letniej Pauliny, która jest moją ogromną motywacją do rozwoju. Interesuję się bardzo metodą Marii Montessori. Bliskie mi jest podążanie za dzieckiem, akceptacja wszystkich emocji oraz porozumienie bez przemocy, zarówno z dziećmi jak i dorosłymi. Uwielbiam czytać książki psychologiczne, o rodzicielstwie i rozwoju dziecka.

Bardzo lubię tworzyć kartki okolicznościowe, albumy na zdjęcia, spacerować, jeździć na rowerze i podróżować. To mój sposób na ładowanie swojej energii 😉

Zielona Wieża to miejsce, które swoją filozofią inspiruje mnie od dawna i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być jego częścią 😉

Szukamy doświadczonych pedagogów, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Zapisy

Rekrutacja trwa, zapraszamy do kontaktu.
Można dołączyć w dowolnym
momencie roku.

Jak jest u nas?

„Lubię odprowadzać tam synka i z chęcią jeszcze towarzyszę mu przy śniadaniu bo uwielbiam tę atmosferę i całą ekipę Zielonej Wieży!!!!!”

„Dziękuję Wam wszystkim za podejście do Naszych dzieci pełne świadomości i empatii. One to doceniają i widzą, a to jest najlepsza rekomendacja. Życzyłabym takiego przedszkola sobie, dziś nie miałabym tyle do przepracowania ;)”

„Zielona Wieża jest miejscem, do którego mam pełne zaufanie. Wiem, że moja córka jest tam bezpieczna i że ma poczucie, że to co mówi, co czuje – jest ważne.”

Idee, które nas inspirują

Żaden nurt i podejście pedagogiczne nie jest dla nas dogmatem. Jest nim szacunek dla podmiotowości i wolności drugiego człowieka – dziecka, które znajdzie się z nami w Zielonej Wieży.

Najwięcej zaczerpnęliśmy z nurtów:

RODZICIELSTWA BLISKOŚCI

Przede wszystkim wiarę w moc budowania prawdziwej relacji opartej na szacunku do drugiego człowieka, choćby bardzo jeszcze młodego.

EDUKACJI DEMOKRATYCZNEJ

Przekonanie, że dzieci nie trzeba zachęcać do poznawania świata i nauki – wystarczy im tego nie utrudniać.

PEDAGOGIKI JESPERA JUULA

Wartości proponowane przez Jespera Juula - równa godność, odpowiedzialność osobista, integralność i autentyczność.

POROZUMIENIA BEZ PRZEMOCY

Wrażliwość na wzajemne potrzeby i empatyczne, prawdziwe usłyszenie drugiego człowieka.

PEDAGOGIKI MARII MONTESSORI

Uważną obserwację i podążanie za aktualnymi, indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami każdego dziecka.

Opłaty

aktualnosci
 • 1 790 zł miesięcznie, pakiet w godzinach 8.00 – 13.00, wyżywienie 6 zł / dzień
 • 1 990 zł miesięcznie, pakiet w godzinach 8.00 – 15.00, wyżywienie 15 zł / dzień
 • 2 190 zł miesięcznie, pakiet w godzinach 8.00 – 17.00, wyżywienie 16 zł / dzień

Kontakt

Zielona Wieża Włochy
Przedszkole i żłobek

ul. Sabały 29 A, Warszawa
605 034 765
[email protected]
ZielonaWiezaWlochy


  FacebookZnajomiWyszukiwarka internetowa (prosimy o podanie wyszukiwanej frazy w polu Inne)Inne (jakie?)

  (*) pola wymagane

  Projekt 2021

  Kliknij, aby dowiedzieć się więcej

  Mamy WSPANIAŁE WIEŚCI!

  👉 25 nowych miejsc dla przedszkolaków
  👉 dofinansowanych z budżetu Unii Europejskiej
  👉 czesne (z wyżywieniem): 620 zł przez rok (od 1.12.2021 do 30.11.2022)
  👉 start grupy: grudzień 2021 r.
  👉 składanie dokumentów w dniach 25-29.10.2021
  👉 zapraszamy do kontaktu w celu umówienia spotkania rekrutacyjnego: 577-929-737 lub [email protected]
  👉 istnieje możliwość skorzystania z bezpłatnych dni próbnych

  Wyniki rekrutacji

  Dogoterapia - zapytanie o cenę

  I.
  Podstawowe informacje
  Zamawiający:     Jesteśmy Blisko Sp. z o.o.,
  NIP: 1182164936, REGON: 369391658, KRS: 0000716643.
  Adres: ul. Chlewińska 18 lok. 18, 01-695 Warszawa

  Zamówienie realizowane jest w związku z realizacją projektu „Rozbudowujemy Zieloną Wieżę we Włochach” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej X „EDUKACJA DLA ROZWOJU REGIONU”, Działanie 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałanie 10.1.4 „Edukacja przedszkolna” zgodnie z umową RPMA.10.01.04-14-c498/19-00.

  II.
  Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie dodatkowych zajęć wyrównujących szanse edukacyjne 50 dzieci uczęszczających do przedszkola Zielona Wieża Włochy z zakresu dogoterapii w okresie 01.01.2022 – 31.12.2022.
  Adres realizacji: ul. Sabały 29a, 02-174 Warszawa
  Forma zatrudnienia: umowa cywilno-prawna
  Zajęcia realizowane w 4 grupach po 12-13 dzieci przez 1h na każdą grupę, średnio 4 godziny/tydzień, minimalna liczba godzin zajęć: 160
  Okres ważności oferty od daty jej wystawienia: co najmniej 30 dni

  III.
  Warunki udziału w postępowaniu
  W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy posiadający:
  1) Uprawnienia w formie ukończonego kursu lub szkolenia w zakresie trenera psów lub instruktora szkolenia psów (dogoterapia lub kynoterapia). Wymóg odnosi się do każdej osoby bezpośrednio prowadzącej zajęcia.
  2) Psy zaszczepione przeciwko wściekliźnie, regularnie odrobaczane, bez przejawów agresji i problemów behawioralnych

  Oferta powinna zostać złożona do dnia 08.03.2022 r. na adres mailowy [email protected] i zawierać cenę brutto za godzinę zajęć oraz oświadczenie oferenta o posiadaniu uprawnień do prowadzenia zajęć oraz aktualnych szczepień i odrobaczenia psa.

  Original play - zapytanie o cenę

  I.
  Podstawowe informacje
  Zamawiający:     Jesteśmy Blisko Sp. z o.o.,
  NIP: 1182164936, REGON: 369391658, KRS: 0000716643.
  Adres: ul. Chlewińska 18 lok. 18, 01-695 Warszawa

  Zamówienie realizowane jest w związku z realizacją projektu „Rozbudowujemy Zieloną Wieżę we Włochach” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Osi priorytetowej X „EDUKACJA DLA ROZWOJU REGIONU”, Działanie 10.1 „Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży”, Poddziałanie 10.1.4 „Edukacja przedszkolna” zgodnie z umową RPMA.10.01.04-14-c498/19-00.

  II.
  Przedmiotem zamówienia jest przeprowadzenie dodatkowych zajęć wyrównujących szanse edukacyjne 50 dzieci uczęszczających do przedszkola Zielona Wieża Włochy z zakresu ogólnorozwojowych zajęć psychoruchowych Original Play w okresie 01.01.2022 – 31.12.2022.
  Adres realizacji: ul. Sabały 29a, 02-174 Warszawa
  Forma zatrudnienia: umowa cywilno-prawna
  Zajęcia realizowane w 4 grupach po 12-13 dzieci przez 1h na każdą grupę, średnio 4 godziny/tydzień, minimalna liczba godzin zajęć: 160
  Okres ważności oferty od daty jej wystawienia: co najmniej 30 dni

  III.
  Warunki udziału w postępowaniu
  W postępowaniu mogą wziąć udział Wykonawcy posiadający:
  1) Uprawnienia w formie ukończonego kursu kursu Original Play. Wymóg odnosi się do każdej osoby bezpośrednio prowadzącej zajęcia.

  Oferta powinna zostać złożona do dnia 08.03.2022 r. na adres mailowy [email protected] i zawierać cenę brutto za godzinę zajęć oraz oświadczenie oferenta o posiadaniu uprawnień do prowadzenia zajęć.