ZAPISZ DZIECKO

Rekrutacja trwa

Zielona Wieża Włochy

Każdy potrzebuje przyjaznego otoczenia, żeby wzrastać. Nabierać siły, kompetencji, uczyć się i nawiązywać relacje. Bawić się, śmiać do rozpuku, popełniać błędy i próbować jeszcze raz. Być sobą. Takim, jakim jest w danym momencie.

Ideą bliską naszemu sercu jest rodzicielstwo bliskości, empatyczna komunikacja (NVC), edukacja demokratyczna i pedagogika Marii Montessori. Nie jesteśmy klasycznym przedszkolem montessoriańskim, nie ma u nas obowiązkowej, trwającej przez z góry określony czas pracy własnej, z pomocy montessoriańskich dzieci korzystają zarówno zgodnie z ich przeznaczeniem, jak i w sposób, jaki ich w danym momencie ekscytuje.
Elementy podejścia montessoriańskiego, jakie są obecne w naszej codzienności to:
– podmiotowe, niedyrektywne podejście do dziecka
– nauczyciel jako obserwator, podążający za potrzebami dziecka,
– swoboda wyboru aktywności
– wspieranie samodzielności (ubieranie, jedzenie, itp.)
– przygotowana przestrzeń w taki sposób, że dzieci same mogą sięgać po pomoce, zabawki, książki
– pomoce Montessori/ materiały przygotowane przez nauczycieli z myślą
o potrzebach konkretnego dziecka
– grupa mieszana wiekowo
– wspólne dbanie o porządek (uczenie dzieci odkładania pomocy/zabawek/książek na miejsce; kręgi porządkowe)
– kręgi (na których są m.in. lekcje ciszy; prezentacje, dzielenie się przeżyciami).

Dużą wagę przywiązujemy do tego, co dzieci jedzą, bo wierzymy, że ma to ogromne znaczenie nie tylko dla ich zdrowia, ale i samoregulacji (radzenia sobie z emocjami, w myśl podejścia self-reg). Fascynuje nas kuchnia pięciu przemian i docelowo planujemy własną kuchnię, gdzie będziemy mogli gotować z sercem, i gdzie będzie pachniało przyprawami. Tymczasem nasze dzieci karmi zaprzyjaźnione przedszkole.

Każdego dnia wychodzimy na dwór (poza alarmem smogowym), w myśl zasady, że nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwe ubrania. Angielskiego uczymy metodą imersji językowej.

Współtworzymy to miejsce z kadrą, która współdzieli nasze wartości, jest autentyczna, empatyczna i która razem z nami zmierza w stronę turkusowej organizacji. Równie ważnym członkiem naszego zespołu jest Magia – pies, który towarzyszy dzieciom, kojąc swą obecnością, a także ucząc je m.in. wrażliwości i poszanowania granic.

Zielona Wieża Włochy znajduje się w cichym, wolnostojącym domu z dużym ogrodem, nieopodal służewskiego centrum biznesowego.
Przyjmujemy dzieci w wieku od 1,5 do 6 lat, lub młodsze, które są samodzielne podczas posiłków.

W naszym przedszkolu mamy do dyspozycji dwie sale, w których jest przestrzeń dla 25 dzieci.

Spokojna, przyjazna dzieciom przestrzeń

Dwujęzyczny nauczyciel

Własny ogród

Zielona Wieża nie jest zwykłym przedszkolem ani zwykłym żłobkiem. Tworzymy miejsce, w którym dzieci nie są przedmiotem żadnego programu. Nie oczekujemy od nich nabycia takich lub innych umiejętności w określonym czasie. Nie osaczamy ich gąszczem zajęć dodatkowych, które mają uczynić z nich „młodych geniuszy”.

Dowiedz się więcej

Nasz zespół

nauczyciele

Asia
"Od kilku lat fascynuje mnie praca z drugim człowiekiem. Początkowo w praktyce miałam kontakt z osobami dorosłymi, które cierpią na problemy emocjonalne. Następnie, pracowałam z grupami osób w różnym wieku w centrum społeczno-kulturalnym we francuskich Alpach. Codzienny kontakt z rodzinami i z dziećmi dawał mi wiele radości, satysfakcji i możliwość wspólnego odkrywania otaczającej rzeczywistości. Tam obserwowałam dzieci, które mają prawo do wyrażania emocji, odkrywania świata, mylenia się i współdecydowania. Poprzez te doświadczenia zdecydowałam, że chcę pracować z dziećmi zgodnie z podejściami, opierającymi się na szacunku, otwartej komunikacji, empatii i indywidualności każdego człowieka. W marcu 2017 roku, po powrocie do Polski trafiłam do Zielonej Wieży i od tej pory towarzyszę dzieciom i ich rodzicom. W wolnym czasie zajmuję się zielarstwem a także zgłębianiem kultury i języka francuskiego."
Dorota
Dorota jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła studia magisterskie w Warszawie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i praca socjalna, a także studia podyplomowe w zakresie pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Prywatnie mama Oli. Jest osobą otwartą, pogodną i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy. Ambitna, zdecydowana i prawdziwie pochłonięta sprawami dzieci. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim miłością do dziecka, kocha dzieci i pracę z nimi. Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Największą nagrodą dla mnie jest uśmiech moich podopiecznych. W swojej pracy stara się, aby dziecko było szczęśliwe i czuło się dobrze w miejscu, w którym przebywa, gdyż - jak mówił Janusz Korczak - "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Olga
Tak mówi o sobie: "Bardzo lubię spędzać czas z dziećmi, razem z nimi zachwycać się światem, cieszyć się bliskością natury. Niezwykłym przywilejem jest dla mnie możliwość pracy z najmłodszymi, chcę pomagać im w odkrywaniu piękna relacji międzyludzkich. Budowanie więzi, pogłębianie przyjaźni z dziećmi jest dla mnie szczególnie istotne podczas wspólnej lektury wartościowych książek, grania w gry planszowe, spacery, wspólne gotowanie, zajęcia plastyczne czy muzykowanie. Pierwsze kroki w organizowaniu zajęć i opiece nad młodszymi stawiałam jako zastępowa w drużynie harcerskiej. Ukończyłam Akademię Pedagogiki Specjalnej na specjalności wychowanie przedszkolne z edukacją wczesnoszkolną. Studiowałam także filologię włoską, uczę się też języka hiszpańskiego. Dużo radości sprawia mi podróżowanie, poznawanie nowych ludzi, innych kultur. Moje wielkie pasje to również narciarstwo, żeglarstwo i historia sztuki."
Maja
Przez ostatnie 3 lata studiowałam różne aspekty psychologii i socjologii i natrafiłam na takie modele uczące stosunku do dzieci, które bardzo silnie rezonują z moją intuicyjną wiedzą dotyczącą tego tematu. Po doświadczeniach życia z dziećmi w różnym wieku postanowiłam kontynuować pracę na rzecz ich dobrobytu, dlatego też z radością zaczęłam pracę jako native english speaker, żeby przybliżyć podopiecznym ten język i zadbać o ich szczęście i spełnienie jak najlepiej mogę. Mam też nadzieję wiele nauczyć się od nich.

Szukamy doświadczonych pedagogów, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Zobacz oferty pracy

Skontaktuj się z nami

Trwają zapisy do placówki.


FacebookZnajomiWyszukiwarka internetowa (prosimy o podanie wyszukiwanej frazy w polu Inne)Inne (jakie?)

Zielona Wieża Włochy

przedszkole i żłobek

Ul. Sabały 29 A, Warszawa

506 964 531