baner-ue
ZAPISZ DZIECKO

Rekrutacja trwa

Zielona Wieża Włochy

Każdy potrzebuje przyjaznego otoczenia, żeby wzrastać. Nabierać siły, kompetencji, uczyć się i nawiązywać relacje. Bawić się, śmiać do rozpuku, popełniać błędy i próbować jeszcze raz. Być sobą. Takim, jakim jest w danym momencie.

Ideą bliską naszemu sercu jest rodzicielstwo bliskości, empatyczna komunikacja (NVC), edukacja demokratyczna i pedagogika Marii Montessori. Nie jesteśmy klasycznym przedszkolem montessoriańskim, nie ma u nas obowiązkowej, trwającej przez z góry określony czas pracy własnej, z pomocy montessoriańskich dzieci korzystają zarówno zgodnie z ich przeznaczeniem, jak i w sposób, jaki ich w danym momencie ekscytuje.
Elementy podejścia montessoriańskiego, jakie są obecne w naszej codzienności to:
– podmiotowe, niedyrektywne podejście do dziecka
– nauczyciel jako obserwator, podążający za potrzebami dziecka,
– swoboda wyboru aktywności
– wspieranie samodzielności (ubieranie, jedzenie, itp.)
– przygotowana przestrzeń w taki sposób, że dzieci same mogą sięgać po pomoce, zabawki, książki
– pomoce Montessori/ materiały przygotowane przez nauczycieli z myślą
o potrzebach konkretnego dziecka
– grupa mieszana wiekowo
– wspólne dbanie o porządek (uczenie dzieci odkładania pomocy/zabawek/książek na miejsce; kręgi porządkowe)
– kręgi (na których są m.in. lekcje ciszy; prezentacje, dzielenie się przeżyciami).

Dużą wagę przywiązujemy do tego, co dzieci jedzą, bo wierzymy, że ma to ogromne znaczenie nie tylko dla ich zdrowia, ale i samoregulacji (radzenia sobie z emocjami, w myśl podejścia self-reg). Nasze dzieci karmi mała rodzinna firma cateringowa, którą poza wyczuciem smaku i wartości odżywczych cenimy za elastyczność i indywidualne podejście do potrzeb żywieniowych naszych dzieci.

Każdego dnia wychodzimy na dwór (poza alarmem smogowym), w myśl zasady, że nie ma złej pogody, są tylko niewłaściwe ubrania. Dzieciom towarzyszy anglojęzyczny nauczyciel.

Współtworzymy to miejsce z kadrą, która współdzieli nasze wartości, jest autentyczna, empatyczna i która razem z nami zmierza w stronę turkusowej organizacji. Równie ważnym członkiem naszego zespołu jest Magia – pies, który towarzyszy dzieciom, kojąc swą obecnością, a także ucząc je m.in. wrażliwości i poszanowania granic.

Zielona Wieża Włochy znajduje się w cichym, wolnostojącym domu z dużym ogrodem, nieopodal służewskiego centrum biznesowego.
Przyjmujemy dzieci w wieku od 2,5 do 6 lat.

W naszym przedszkolu mamy do dyspozycji dwie sale, w których jest przestrzeń dla 25 dzieci.

Spokojna, przyjazna dzieciom przestrzeń

Dwujęzyczny nauczyciel

Własny ogród

Zielona Wieża nie jest zwykłym przedszkolem ani zwykłym żłobkiem. Tworzymy miejsce, w którym dzieci nie są przedmiotem żadnego programu. Nie oczekujemy od nich nabycia takich lub innych umiejętności w określonym czasie. Nie osaczamy ich gąszczem zajęć dodatkowych, które mają uczynić z nich „młodych geniuszy”.

Dowiedz się więcej

Idee, które nas inspirują

Żaden nurt i podejście pedagogiczne nie jest jednak dla nas dogmatem. Jest nim szacunek dla podmiotowości i wolności drugiego człowieka – dziecka, które znajdzie się z nami w Zielonej Wieży.

Najwięcej zaczerpnęliśmy z nurtów:

Rodzicielstwa Bliskości

Przede wszystkim wiarę w moc budowania prawdziwej relacji opartej na szacunku do drugiego człowieka, choćby bardzo jeszcze młodego.

Porozumienia bez Przemocy

Wolę dotarcia do potrzeb drugiego człowieka, zamiast formułowania żądań i ocen

Edukacji Demokratycznej

Przekonanie, że dzieci nie trzeba zachęcać do poznawania świata i nauki – wystarczy im tego nie utrudniać.

Pedagogiki Marii Montessori

Uważną obserwację i podążanie za aktualnymi, indywidualnymi potrzebami i zainteresowaniami każdego dziecka.

Wartości promowanych przez Jespera Juula

Wartości proponowane przez Jespera Juula- równa godność, odpowiedzialność osobista, integralność i autentyczność.

Nasz zespół

nauczyciele

Asia
"Od kilku lat fascynuje mnie praca z drugim człowiekiem. Początkowo w praktyce miałam kontakt z osobami dorosłymi, które cierpią na problemy emocjonalne. Następnie, pracowałam z grupami osób w różnym wieku w centrum społeczno-kulturalnym we francuskich Alpach. Codzienny kontakt z rodzinami i z dziećmi dawał mi wiele radości, satysfakcji i możliwość wspólnego odkrywania otaczającej rzeczywistości. Tam obserwowałam dzieci, które mają prawo do wyrażania emocji, odkrywania świata, mylenia się i współdecydowania. Poprzez te doświadczenia zdecydowałam, że chcę pracować z dziećmi zgodnie z podejściami, opierającymi się na szacunku, otwartej komunikacji, empatii i indywidualności każdego człowieka. W marcu 2017 roku, po powrocie do Polski trafiłam do Zielonej Wieży i od tej pory towarzyszę dzieciom i ich rodzicom. W wolnym czasie zajmuję się zielarstwem a także zgłębianiem kultury i języka francuskiego."
Dorota
Dorota jest pedagogiem z wykształcenia i zamiłowania. Ukończyła studia magisterskie w Warszawie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i praca socjalna, a także studia podyplomowe w zakresie pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Prywatnie mama Oli. Jest osobą otwartą, pogodną i uśmiechniętą, zawsze pełną chęci do pracy. Ambitna, zdecydowana i prawdziwie pochłonięta sprawami dzieci. W swojej pracy kieruje się przede wszystkim miłością do dziecka, kocha dzieci i pracę z nimi. Moim życiowym celem jest praca z dziećmi, która daje mi ogromną satysfakcję i poczucie spełnienia zawodowego. Największą nagrodą dla mnie jest uśmiech moich podopiecznych. W swojej pracy stara się, aby dziecko było szczęśliwe i czuło się dobrze w miejscu, w którym przebywa, gdyż - jak mówił Janusz Korczak - "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat".
Ela
Z wykształcenia jestem teatrolożką i arteterpeutką. Ukończyłam także kurs Teatru Forum i Szkołę Trenerów Dramy Drama Way. Od lat angażuję się w działania społeczne oraz edukację międzykulturową i antydyskryminacyjną. Pracuję głównie metodami plastycznymi i teatralnymi. Ważne są dla mnie spotkania z ludźmi. Lubię obserwować, jak w ludziach w każdym wieku budzi się twórcze działanie. W pracy z dziećmi ogromną przyjemność sprawia mi też wspólne czytanie książek.
Emilia
Cześć, mam na imię Emilka i w tym roku napisałam maturę. Przez ostatnie dwa lata mojej edukacji byłam na nauczaniu domowym i obecnie jestem na tzw. gap year. Tematem edukacji alternatywnej zainteresowałam się w zeszłym roku, kiedy byłam na stażu w organizacji Rośnie. Interesuję się psychologią, socjologią, literaturą i filmem, lubię spędzać mój czas twórczo i w przyszłości chciałabym pójść do szkoły filmowej. Bardzo cieszę się na okazję pracowania z dziećmi w przedszkolu Zielona Wieża i mam nadzieję, że będzie to doświadczenie rozwojowe zarówno dla mnie, jak i dla nich 🙂
Igor

Od zawsze uwielbiałem spędzać czas z dziećmi i nie wyobrażam sobie innej pracy. Z wykształcenia jestem pedagogiem. Już na początku studiów zorientowałem się, że moje podejście do dzieci jest odmienne od tradycyjnego. Na początku kariery zawodowej miałem szczęście i zaszczyt opiekować się dziećmi wychowywanymi w nurcie NVC. Było to niezwykle rozwojowe doświadczenie, które pozwoliło mi odnaleźć swoje powołanie. Moją życiową misją stało się szerzenie podejścia do dzieci, które pozwala im wzrastać z poszanowaniem ich podmiotowości. Możliwość pracy w miejscu, które pozwala mi na realizowanie tej wizji napawa mnie wielką radością. Moimi zainteresowaniami są: filozofia (głównie wschodnia), buddyzm, kultura japońska i aikido.

Karolina

Jestem psycholożką i logopedką pracującą w nurcie niedyrektywnym. Prowadzę diagnozę i terapię z poszanowaniem Dziecięcych granic i potrzeb. Ważne jest dla mnie, aby Dziecko i Jego Rodzice czuli się bezpiecznie i komfortowo. W swojej pracy łączę podejście logopedyczne i psychologiczne. Lubię przyglądać się rozwojowi mowy z uwzględnieniem różnych perspektyw – widząc całego małego Człowieka. Od dziesięciu lat wspieram Dzieci i Rodziców zarówno na polu logopedycznym, jak i psychologicznym współpracując z przedszkolami, szkołami oraz poradniami psychologiczno – pedagogicznymi. Szkolę również studentów kierunków psychologicznych i medycznych z zakresu komunikacji z pacjentem. Obecnie współpracuję z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.

Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiam i uaktualniam biorąc udział w szkoleniach i warsztatach specjalistycznych. Ukończyłam interdyscyplinarne studia doktoranckie z zakresu psychologii rozwojowej.

Jestem także absolwentką szkolenia „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” oraz trenerką FamilyLab Polska. W szczególności interesuję się:
 • dziecięcymi lękami
 • rozwojem emocjonalnym Dzieci do 6 roku życia/regulacja emocji/samoregulacja
 • opóźnionym rozwojem mowy.
Prywatnie jestem mamą dwóch synków – Julka i Janka.
Kinga

Z wykształcenia jestem pedagogiem. Posiadam dwie specjalizację: animatora i menedżera kultury, oraz edukację wczesnoszkolną z wychowaniem przedszkolnym. Obie są bliskie mojemu sercu. Animator, ponieważ czuję w sobie pierwiastek artystyczny i sztuka cieszy moją duszę. Jednak to właśnie praca z dziećmi jest tym co chcę robić w życiu. Bycie z dziećmi i asystowanie im w poznawaniu pozwala mi na nowo odkrywać świat. Kocham szczerość i spontaniczność jaką mają w sobie. Co właśnie sprawia, że dzięki nim praca jest piękniejsza. Jak powiedział Konfucjusz wybierz pracę, którą kochasz a nie przepracujesz ani jednego dnia w Twoim życiu 🙂

Jestem osobą niezwykle energiczną, kreatywną, cierpliwą i entuzjastycznie nastawioną do życia. Lubię podróże małe i duże. Jestem pasjonatką tańca z wielkim serduchem dla zwierząt.

Ola

Od kiedy pamiętam opiekowałam się dziećmi i zdobywałam różnorodne doświadczenia - poprzez wolontariaty, streetworking itp.

Z dużym spokojem i indywidualnością staram się podchodzić do każdego dziecka. Jestem uważna na jego emocje, potrzeby i oczekiwania.

Swoją przygodę z edukacją demokratyczną zaczęłam w Fundacji Bullerbyn. Pod okiem doświadczonych psychologów i pedagogów miałam możliwość zdobywania doświadczenia zawodowego w pracy z dziećmi. Uzyskałam certyfikat Akademii Wychowawców Bullerbyn.

Brałam także udział w Szkole Trenerów Edukacji Globalnej dla Najmłodszych organizowanej przez Ośrodek Działań Ekologicznych "Źródła" w Łodzi współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

Lubię kontakt z naturą. Jazda rowerem, wycieczki do lasu i wędrówki po górach, to mój sposób na regenerację sił. W wolnych chwilach gram na ukulele.

Szukamy doświadczonych pedagogów, którzy chcieliby dołączyć do naszego zespołu.

Zobacz oferty pracy

Opłaty

 • $ 1 990 zł
  miesięcznie
 • pakiet w godzinach 8.00 -17.00

 • wyżywienie 16 zł / dzień
 • $ 1 790 zł
  miesięcznie
 • pakiet w godzinach 8.00 - 15.00

 • wyżywienie 15 zł / dzień
 • $ 1 590 zł
  miesięcznie
 • pakiet w godzinach 8.00 - 13.00

 • wyżywienie 6 zł / dzień

Skontaktuj się z nami

  Trwają zapisy do placówki.


  FacebookZnajomiWyszukiwarka internetowa (prosimy o podanie wyszukiwanej frazy w polu Inne)Inne (jakie?)

  Zielona Wieża Włochy

  przedszkole i żłobek

  Ul. Sabały 29 A, Warszawa

  510 374 811