Jestem Ola. Z wykształcenia jestem pedagogiem i terapeutą integracji sensorycznej. Uwielbiam pracę z dziećmi, można się od nich wiele nauczyć, cieszę się że mogę towarzyszyć im w odkrywaniu świata. W pracy z najmłodszymi stawiam na ich samodzielność i poczucie sprawstwa. Kieruje się hasłem „bez relacji nie ma edukacji.”
Jestem terapeutą i diagnostą integracji sensorycznej. W mojej pracy wykorzystuję też elementy terapii bilateralnej oraz neurotaktylnej.
W terapii SI najbardziej lubię to, że z założenia jest niedyrektywna – wyzwanie polega więc na tym aby podążając za dzieckiem jednocześnie osiągać wyznaczone cele terapeutyczne. Dlatego ta praca nigdy nie jest monotonna. Nie da się z góry ustalić przebiegu zajęć terapii. Nie ma dwóch identycznych sesji. Każde zajęcia to coś nowego, z każdym dzieckiem pracuje się inaczej. Nie tylko ze względu na różną specyfikę trudności z jakimi przychodzi ale też z uwagi na indywidualne cechy osobowości, temperament i upodobania dziecka, a także jego nastrój i samopoczucie w danej chwili.
Terapia integracji sensorycznej opiera się przede wszystkim na relacji. Od tego w jakim kontakcie jestem z dzieckiem zależy powodzenie terapii. Dlatego staram się być zawsze bardzo uważna na emocje i potrzeby moich pacjentów.
Największą satysfakcję daje mi wspólne z dzieckiem pokonywanie trudności, oswajanie lęków i wspólna radość z osiąganych sukcesów. A one, jednego dnia większe, drugiego mniejsze ale zawsze są.
Jestem psycholożką w trakcie przygotowania pedagogicznego. Po studiach zaczęłam pracę w przedszkolu terapeutycznym i chcę dalej kontynuować tę drogę wspierając najmłodszych. Zabawa z dziećmi oraz budowanie z nimi relacji, opartej na wzajemnym szacunku i zrozumieniu, daje mi dużo radości i energii do działania. Po godzinach pracuję również w radiu społecznościowym oraz lepię naczynia ceramiczne. W wolnym czasie uczę się francuskiego i japońskiego. Cieszę się, że mogę być wsparciem dla nauczycieli w Zielonej Wieży!
„W życiu szukam współodczuwania, przepływu między sobą a innymi ludźmi opartego na wzajemnym dawaniu z otwartym sercem” Marshall B. Rosenberg Od 2014r. na stałe współpracuje z Zieloną Wieżą, gdzie wspiera kadrę w codziennej pracy, uczestniczy w spotkaniach zespołu i prowadzi dla zespołu krótkie warsztaty z zakresu Porozumienia Bez Przemocy. Prywatnie mama dwójki dzieciaków, jej największych nauczycieli empatii i szczerości.
Jestem psycholożką i logopedką pracującą w nurcie niedyrektywnym. Prowadzę diagnozę i terapię z poszanowaniem Dziecięcych granic i potrzeb. Ważne jest dla mnie, aby Dziecko i Jego Rodzice czuli się bezpiecznie i komfortowo. W swojej pracy łączę podejście logopedyczne i psychologiczne. Lubię przyglądać się rozwojowi mowy z uwzględnieniem różnych perspektyw – widząc całego małego Człowieka. Od dziesięciu lat wspieram Dzieci i Rodziców zarówno na polu logopedycznym, jak i psychologicznym współpracując z przedszkolami, szkołami oraz poradniami psychologiczno – pedagogicznymi. Szkolę również studentów kierunków psychologicznych i medycznych z zakresu komunikacji z pacjentem. Obecnie współpracuję z Uniwersytetem Medycznym w Łodzi.
Swoją wiedzę i umiejętności pogłębiam i uaktualniam biorąc udział w szkoleniach i warsztatach specjalistycznych. Ukończyłam interdyscyplinarne studia doktoranckie z zakresu psychologii rozwojowej.
Jestem także absolwentką szkolenia „Rodzicielstwo bliskości dla profesjonalistów” oraz trenerką FamilyLab Polska. W szczególności interesuję się:
Prywatnie jestem mamą dwóch synków – Julka i Janka.
Bardzo lubię tworzyć kartki okolicznościowe, albumy na zdjęcia, spacerować, jeździć na rowerze i podróżować. To mój sposób na ładowanie swojej energii 😉
Zielona Wieża to miejsce, które swoją filozofią inspiruje mnie od dawna i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę być jego częścią 😉